بهترین زمان برای تمرینات ورزشی

best-time-for-exercise
آیا می دانید بهترین زمان ورزش چه موقعی است ؟
در مورد اهمیت ورزش نیاز بشر امروز به فعالیتهای فراموش شده ای جسمانی و واژه هایی چون (( ورزش ، سلامت ، نشاط )) بسیار خوانده و شنیده ایم در مقاله زیر سعی شده است تا بر اساس تحقیقات دانشمندان بهترین زمان برای تمرین و ورزش بیان گردد .

بهترین زمان تمرین بعد از ظهر می باشد

تحقیقات نشان می دهد بهترین زمان ورزش بسته به دمای بدن تعیین شود .
بعد از ظهر ها حدود ساعت 4 تا 5 دمای بدن اکثر مردم در بالاترین حد خود قرار دارد .
قدرت ، استقامت و انعطاف بدن بعد از ظهرها در بالاترین حد خود است .

در حدود ساعت 4 و 5 بعد از ظهر ، قدرت و نیروی بدن استقامت و انعطاف در انجام حرکات ورزشی نسبت به ساعتهای دیگر شبانه روز حدود 5 درصد بالاتر می باشد .


احتمال آسیب دیدگی در بعد از ظهر ها کمتر است

همانطور که گفتیم بعد از ظهر ها دمای بدن انسان در بالاترین حد خود است و در نتیجه ماهیچه ها و بافتهای عضلانی گرم و آماده انجام حرکات ورزشی هستند . بالا بودن قدرت ، استقامت و انعطاف در بعد از ظهر ها به معنای پایین آمدن ، احتمال مصدومیت و آسیب دیدیگی است .


تمرین بعد از ظهر  در کیفیت خواب تاثیر مثبت دارد

ورزش کردن در بعد از ظهر به روند خواب تاثیر به سزایی دارد . افرادی که بعد از ظهر ها به تمرینهای ورزشی می‌پردازند داشتن خواب سالم را تجربه می کنند ولی در مقایسه آنهایی که در ساعتهای پایانی شب به ورزش می‌پر‌‌دازند با مشکل بی خوابی مواجه هستند .
شاید بتوان گفت به غیر از بعد از ظهرها در مقایسه بین صبح و شب صبح ها زمان مناسب تری برای انجام حرکات ورزشی می‌باشد ، از ورزش کردن به وقت غافل نشوید .

:منابع

www.BBC.co.ukhealth

/ 0 نظر / 29 بازدید