ورزشهای رزمی (کیک بوکسینگ)
مطالب مورد نیاز مربیان رزمی
نویسنده: (چوپانی)牧畜 - دوشنبه ٢٥ آبان ۱۳۸۸

وسایلی نظیر شکمبندهای لاغری به تنهایی هیچ تاثیری در تناسب اندام شما ندارند همه ما دوست داریم شکمی صاف و کوچک داشته باشیم، شاید به همین دلیل هر سال هزینه های هنگفتی صرف تحقیقات در زمینه یافتن روش های جدید برای از بین بردن چربی های اطراف شکم می شود. در حال حاضر بیش از 200 مدل دستگاه مختلف برای کوچک کردن شکم وجود دارد، دستگاههای غلطکی، ضربه زننده، لرزاننده و ... . شعارهای تبلیغاتی تمام این دستگاهها ادعا می کنند که با استفاده از آنها می توانید شکم خود را کوچک کرده و به سایز مطلوب برسانی
اگر فکر می کنید استفاده از این دستگاه ها به تنهایی برای کوچک کردن سایز اندام های مختلف بدن کافی است، سخت در اشتباهید. این قبیل وسایل تنها کمک ناچیزی برای رسیدن به هدف مورد نظر شما هستند. به منظور کوچک شدن شکم، لایه های چربی موجود در اطراف شکم باید از بین برود و از آنجا که این دستگا ههای ابتکاری قادر به انجام این کار نیستند، استفاده از آنها به تنهایی کافی نیست.

داشتن اطلاعات اولیه در مورد طرز کار عضلات اطراف شکم و این که چگونه بدن شما چربی را می سوزاند، قدم اول برای موفقیت در صاف کردن شکم و باریک کردن سایز دور کمرتان است.

به طور کلی عضله یا ماهیچه را می توان بافتی دانست که در هنگام حرکت منقبض می شود. همانطور که عضله هیچگاه به چربی تبدیل نمی شود، چربی نیز هیچگاه به عضله تبدیل نخواهد شد. اما اضافه وزن و چربی زیادی باعث کم شدن حجم عضله های شما و گاهی از بین رفتن تدریجی آنها می شود. در اکثر افرادی که پا به سن می گذارند این اتفاق ناخودآگاه می افتد.

بنابراین اگر هدف شما داشتن اندامی متناسب و شکمی صاف است، اولین قدم از بین بردن لایه های چربی موجود روی عضله های شکمتان است. در واقع به طور طبیعی شکم همه افراد صاف است اما در مواردی که با چربی اضافی پوشیده شده، به نظر بزرگ می رسد.

موثرترین روش برای کوچک کردن شکم ترکیبی است از حرکات ورزشی متمرکز روی شکم و کمر و نیز تلاش برای ثابت نگه داشتن قند خون. ثابت بودن میزان قند خون شما از چاق تر شدن و افزایش چربی های اضافی در بدنتان جلوگیری می کند و کمک می کند که بدن شما آسانتر بتواند چربی های اضافی را بسوزاند.

(1) باید یک سری حرکات ورزشی تصاعدی را شروع کنید. عضله های شکم عمدتا برای خم کردن و چرخاندن بالاتنه به جلو، عقب و یا طرفین مورد استفاده قرار می گیرند. هدف اصلی حرکاتی شبیه دراز و نشست که در اکثر دستگا ههای مخصوص کوچک کردن شکم انجام می شود، استفاده و فعال کردن از این عضلات است.

برای قوی کردن عضلات شکم حرکات زیر را به صورت ترکیبی انجام دهید :

- خم شدن به سمت جلو، عقب و پهلو
- چرخاندن کمر به حالت دورانی

عضله های شکم شما مانند همه عضلات بدن لازم است حداقل سه بار در هفته فعالیت داشته باشند. اگر می خواهید از پیشرفت کارتان مطمئن شوید هر بار ورزش ها را با جدیت بیشتری انجام دهید.

(2) سوخت و ساز بدنتان را با تمرینات کوتاه و سنگین شکم افزایش دهید. ورزش های شکم اگر درست انجام شوند به راحتی می توانند سوخت و ساز بدن شما را به مقدار زیادی افزایش دهند. این کار باعث می شود چربی اضافی در بدن شما مصرف شده و ذخیره نشود.در زیر مدت زمان لازم برای انجام حرکات تناوبی در هر نوع حرکت ورزشی اعم از : دوچرخه سواری، پیاده روی و شنا ذکر شده :

- 2 تا 5 دقیقه با حرکات آرام بدن خود را گرم کنید
- مدت 30 ثانیه حرکات سنگین تر را با حداکثر سرعت ممکن انجام دهید
- مدت 1 دقیقه حرکات ملایم تر انجام دهید. در واقع این زمان برای نفس گیری و شروع مجدد لازم است

حرکات فوق را به تناوب 6 الی 10 دقیقه تکرار کنید.

(3) ثابت نگهداشتن میزان قند خون کلید موفقیت است. زیرا همانطور که قبلا گفته شد مهمترین فاکتور در از دست دادن چربی اضافی بدن و جلوگیری از بازگشت آن است.

به منظور اینکه قند خونتان ثابت بماند باید به طور مداوم هر 3-2 ساعت یک بار بدنتان را تغذیه کنید. در این مرحله رمز کار این است که در هر وعده تنها همان مقدار غذایی که در آن لحظه نیاز دارید بخورید نه بیشتر. بدن شما در کل روز کالری مصرف می کند، پس چرا باید خود را مجبور کنید که تنها 2 یا 3 وعده در روز غذا بخورید ؟

به بدنتان سوخت مورد نیاز: میوه جات، غلات، سبزیجات، آجیل و پروتئین (ماهی،گوشت لخم، مرغ، تخم مرغ و ...) را برسانید.

اکثر مردم به اشتباه توجه زیادی به میزان چربی موجود در غذایشان می کنند. کالری کالری است، فرقی هم نمی کند که از چه مواد غذایی آمده باشد. اگر بیش از میزان لازم مصرف شود، در هر صورت در بدن شما تبدیل به چربی خواهد شد.

البته مسلما غذاهایی که می خوریم مهم هستند. اما وقتی چربی ها را می سوزانید تاثیر چندانی ندارند. پس تا جایی که ممکن است غذاهای سالم تر بخورید، در عین حال هیچ وقت فکر نکنید که خوردن یک چیزبرگر حتما به بدن شما چربی اضافه می کند.

(4) از یک مربی حرفه ای مشورت بگیرید و از او کمک بخواهید. مشکل اکثر ما این است که راجع به تغذیه صحیح و تمرینات ورزشی مفید برای رسیدن به سلامتی و تناسب اندام، اطلاعات کافی نداریم.

اگر بدون مربی ورزش می کنید، از خودتان سئوال کنید : " آیا از شرایط فعلی فیزیکی ام راضی هستم یا خیر؟ آیا پیشرفتی در این زمینه حاصل شده ؟ "

اگر جواب خیر است، بهتر است حتما با یک مربی ورزش حرفه ای مشاوره کنید. به اطلاعاتی که از مجلات مربوط به تناسب اندام دریافت می کنید بسنده نکنید. یک مربی حرفه ای به شما کمک می کند که در مدت زمانی خیلی کمتر از آنچه تصور می کنید به اهداف مورد نظرتان برای تناسب اندام دست یابید.

اگر برای داشتن اندامی متناسب، شکمی کوچک و کمری باریک، عزم خود را جزم کرده اید، پیشنهاد می کنم با 4 روش بالا کار خود را شروع کنید. این راهکارها به شما کمک می کند که سوخت و ساز بدن خود را افزایش دهید و چربی های اضافی را بسوزانید، نتیجه این کار احساس شادابی و سلامت به همراه داشتن ظاهری متناسب خواهد بود

لینک ثابت | نوشته شده در  سه شنبه 1388/05/13ساعت 23:12  توسط دارا حسینی  |  2 نظر
دلایل بروز سکته ی فلبی در ورزشکاران

پزشکان‌ راهکارهایی‌ را برای‌ پیشگیری‌ از بروز حملات‌ قلبی‌ عروقی‌ در ورزشکاران‌ غیرحرفه‌ ای‌ توصیه‌ می‌ کنند.‌
به‌ نوشته‌ روزنامه‌ لوموند ، نتایج‌ یک‌ تحقیق‌ در فرانسه‌ که‌ روی‌ ورزشکاران‌ غیرحرفه‌ ای‌ صورت‌ گرفت‌ پزشکان‌ را درباره‌ لزوم‌ اگاه‌ سازی‌ ورزشکاران‌ به‌ منظور پیشگیری‌ از مشکلات‌ قلب‌ و عروق‌ متقاعد کرده‌ است‌‌
این‌ تحقیق‌ که‌ روی‌ 127‌ مورد حمله‌ قلبی‌ عروقی‌ حین‌ و یا کمی‌ پس‌ از فعالیت‌ های‌ ورزشی‌ صورت‌ گرفت‌ نشان‌ می‌ دهد 47‌ مورد از این‌ حملات‌ مربوط به‌ سکته‌ قلبی‌ میوکارد بوده‌ که‌ 34 مورد ان‌ به‌ مرگ‌ منتهی‌ شده‌ است‌‌ پزشکان‌ فرانسوی‌ با بررسی‌ این‌ مسئله‌ در سطح‌ کشور اعلام‌ کردند سالانه‌ 900 ورزشکار غیرحرفه‌ ای‌ به‌ علت‌ حمله‌ قلبی‌ هنگام‌ و یا کمی‌ پس‌ از ورزش‌ جان‌ خود را از دست‌ می‌ دهند.
به‌ طورکلی‌ مردان‌ با متوسط سن‌ 42 سال‌ و ناآشنا به‌ دو و میدانی‌ ، دوچرخه‌ سواری‌ و شنا قربانی‌ اینگونه‌ حملات‌ قلبی‌ می‌ شوند‌.
به‌ گفته‌ یکی‌ از پژوهشگران‌ این‌ تحقیق‌ از باشگاه‌ متخصصان‌ قلب‌ ، برخی‌ ورزشکاران‌ غیرحرفه‌ ای‌ باید فعالیتهای‌ بدنی‌ خود را به‌ هر شکلی‌ که‌ باشد متوقف‌ کنند‌ انها تصور می‌ کنند که‌ با ورزش‌ کردن‌ ایمنی‌ پیدا می‌ کنند در حالی‌ که‌ این‌ امر می‌ تواند خطرات‌ بسیاری‌ برای‌ انها به‌ همراه‌ داشته‌ باشد.
هدف‌ این‌ تبلیغات‌، اگاه‌ سازی‌ بیشتر مردان‌ 35‌ تا 55‌ ساله‌ است‌‌ متخصصان‌ قلب‌ توصیه‌ می‌ کنند مردان‌ 40‌ ساله‌ با اضافه‌ وزن‌ نمی‌ توانند همانند یک‌ فرد 20‌ ساله‌ فعالیت‌ بدنی‌ داشته‌ باشند‌ نباید نشانه‌ هایی‌ همچون‌ درد در قفسه‌ سینه‌ ، تنفس‌ غیرعادی‌ ، ناموزون‌ بودن‌ تپش‌ قلب‌ در حین‌ فعالیت‌ یا کمی‌ پس‌ از ان‌ را نادیده‌ گرفت‌ بلکه‌ در این‌ موارد باید با پزشک‌ مشورت‌ کرد‌.
از میان‌ توصیه‌ های‌ دیگر می‌ توان‌ به‌ رعایت‌ گرمای‌ محیط ،استراحت‌ 10‌ دقیقه‌ ای‌ پس‌ از هرگونه‌ فعالیت‌ بدنی‌ ، نوشیدن‌ 3‌ تا 4 جرعه‌ اب‌ هر نیم‌ ساعت‌ ، پرهیز از ورزش‌ کردن‌ در دمای‌ کمتر از 5‌ درجه‌ ، به‌ علت‌ تاثیر شدید سرما بر قلب‌ و بیش‌ از سی‌ درجه‌ سانتیگراد ، به‌ علت‌ خطر بروز کم‌ ابی‌ در بدن‌ ، اشاره‌ کرد‌.
از سوی‌ دیگر پزشکان‌ فعالیت‌ بدنی‌ هنگام‌ تب‌ دار بودن‌ و یا سرماخوردگی‌ را برخلاف‌ گفته‌ های‌ رایج‌ که‌ ان‌ را در بهبود سلامت‌ بدن‌ مفید می‌ دانند رد می‌ کنند.
همچنین‌ گرفتن‌ دوش‌ اب‌ سرد 15‌ دقیقه‌ پس‌ از ورزش‌ و کشیدن‌ سیگار یک‌ ساعت‌ قبل‌ و 2 ساعت‌ پس‌ از فعالیت‌ ورزشی‌ نیز منع شده‌ است‌ زیرا هر 2 مورد باعث‌ ایجاد اسپاسم‌ می‌ شوند

(چوپانی)牧畜
چوپانی هستم.30سال رزمی کار میکنم. دان6 کیک بوکسینگ.دان4کاراته.دان2تکواندو. مسئول سوپرکیک بوکسینگ استان تهران
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :


Google


در كل اينترنت
در اين سايت

آموزش وبلاگ نويسي

.

مركز برترين كدهاي جاوا فارسي

Main