ورزشهای رزمی (کیک بوکسینگ)
مطالب مورد نیاز مربیان رزمی
نویسنده: (چوپانی)牧畜 - جمعه ٢٦ آذر ۱۳۸٩

عوامل مؤثر در موفقیت یک مربی

بروس لی فیلسوف هنرهای رزمی

اصل باور پذیری

مهم ترین ویژگی یک مربی باورپذیر بودن وی توسط شاگردانش است . وقتی یک ورزشکار به کار مربی ایمان داشته باشد با علاقه و جدیت تمرین می کند و از لحاظ روحی و روانی در شرایط مثبت قرار می گیرد و این مسئله باعث پیشرفتش می شود .

اما وقتی شاگرد به مربی خود باور نداشته باشد دل به تمرین نمی دهد و در مسابقه گوش به فرمان مربینمی کند و در نتیجه پیشرفتی حاصل نمی شود .

از جمله عوامل باورپذیری می توان به :

سوابق قهرمانی ، مدارج ورزشی ، تحصیل در علوم ورزشی ، تربیت شاگردان موفق ، قابلیت های فیزیکی و جسمانی مناسب ( طوری که خود به درستی اجرا کننده تکنیک ها باشد ) اشاره کرد .

تصور کنید مربی که در سنین بالا خود پا به پای شاگردان تمرین می کند و از آمادگی جسمانی مطلوبی برخوردار است چه انگیزه مثبتی به شاگردان می دهد . هریک از عوامل ذکر شده در باور پذیری شاگردان
می تواند مؤثر باشد . ولی این ویژگی ها به تنهایی کافی نیست بعد از این مرحله مربی باید کارایی خود را نسبت به شاگردان نشان دهد و ورزشکار حس کند در مسیر پیشرفت قرار گرفته است .


ادامه مطلب ...
نویسنده: (چوپانی)牧畜 - دوشنبه ٢٢ آذر ۱۳۸٩

 

 

موی تای کاران تایلند به ایران می آیند

 

شما می‌توانید صدای تخریب ناشی از لگد قدرتی موی‌تای را بشنوید، حتی اگر واقعاً نبینید که استخوان پای لگدزننده به هدف برخورد نماید. اغلب متخصصان، این ضربه را به‌عنوان قدرتمندترین لگد در هنرهای رزمی رده‌بندی می‌کنند. نه به خاطر افسانه‌هائی درباره این‌که چگونه این ضربه دختان را می‌شکند و نیروهای فولادی را خم می‌کند. بلکه به خاطر تخریبی که هنگام اصابت بر قفسه سینه یک حریف ایجاد می‌نماید.


ادامه مطلب ...
نویسنده: (چوپانی)牧畜 - دوشنبه ٢٢ آذر ۱۳۸٩

 

 

 

 

 

1. آرامش - اولین و مهمترین حالتی که باید در یک مبارزه خوب از خود بروز دهیم آرامش است، خشونت را از خود دور کنید. اجازه ندهید که حریف از ظاهر و چهره شما حرکت را حدس بزند.

2. اعتماد - در هنگام حمله تردید نداشته باشید. به حرکتی که حس شما برای حمله به حریف پیشنهاد کرده است تا لحظه آخر ایمان داشته اشید. قطعا در چنین حالتی، ملاک عمل پیچیدگی حرکت نمی باشد. بلکه چگونگی به کار گیری یک حرکت ساده ولی با احساس و اشتیاق، از فاکتورهای مهم پیروزی است.

3. رهایی - در مقابل حرکات ناگهانی حریف، غافلگیر نشوید. با هر حمله ناگهانی حریف سعی کنید بدون پلک زدن بایستید و بافت انرژی خود را پاره نکنید. به نتیجه مبارزه فکر نکنید و سعی کنید در قالب حقیقی مبارزه ظاهر شوید. چنان در مقابل او بایستید که گویی در حال انجام آخرین مبارزه، آخرین حرکتتان در روی زمین هستید.

مبارزه را برای خودش بخواهید و به آن به عنوان وسیله ای برای حفظ برتری نگاه نکنید. در این صورت ضریب موفقیت شما افزایش یافته و به دلیل هوشیاری و پشت سر گذاشتن استرس، درصد خطای شما بسیار پایین خواهد آمد.

4. نگاه - یک مبارز آگاه از اثر و جهت نگاه خود به خوبی مطلع است.

او نگاه نافذ و استوار خویش را به حریف تحمیل می کند. شما باید بتوانید مثل بچه ها همه چیز را با هم ببینید، بدون اینکه بر نقطه ای خاص متمرکز شوید، زیرا نگاه متمرکز چشم ها بر یک نقطه بسیاری از دیدنی ها را از دست می دهد. بهتر است وانمود کنید که به ... یا چشم حریف می نگرید که بتوانید هم حرکات چشم و دستهای حریف را ببینید و هم حرکت پاهایش را.

ترتیب چهار نکته بالا را به حس خود واگذار کنید.تکنیک ها و تاکتیک های مبارزه به عنوان ابزاری برای اجرای اصول به کار می روند و باید به تناسب موقعیت از آنها استفاده کرد.

 

نویسنده: (چوپانی)牧畜 - شنبه ٢٠ آذر ۱۳۸٩

مربی و ورزشکار گرامی:

این چند جمله را بخوان و کمی فکر کن اگر مربی به کار گیر و به شاگردانت بیاموز و اگر هنر جو در مورد مطالب فکر کن و بکار بند.

انسان برای پیروزی آفریده شده است، او را میتوان نابود کرد ولی نمیتوان شکست داد....

ارنست همینگوی

پیروزی آن نیست که هرگز زمین نخوری، پیروزی آنست که بعداز هر زمین خوردنی برخیزی

گاندی

اگر آدم خوبی با تو بدی کرد،چنان وانمود کن که نفهمیده ای. او توجه خواهد کرد و مدت زیادی مدیون تو خواهد بود....

یوهان گوته

نه از خودت تعریف کن و نه بدگویی. اگر از خودت تعریف کنی‘ قبول نمی کنند و اگر بدگویی کنی‘ بیش از آنچه اظهار داشتی‘ تو را بدخواهند پنداشت....

کنفسیوس


ناپلئون بناپارت : اولین شرط توفیق شهامت و بی باکی است .

ناپلئون بناپارت : پیروزی یعنی خواستن .

برگ در هنگام زوال می افتدمیوه در هنگام کمال می افتدبنگر که چگونه می افتی چون برگی زرد و یا سیبی سرخ . کنفسیوس

امید قوه محرک زندگی است. ساموئل اسمایلز


هرگز زانو نخواهم زد،حتی اگر سقف آسمان کوتاهتر از قامتم باشد .

                                                                                

                                                                                      "کوروش بزرگ"

 

هیچ گاه حریف  خویش را کوچک مپندار چون او بهترین دوست توست او

انگیزه پیشرفت و پویش می دهد

نویسنده: (چوپانی)牧畜 - چهارشنبه ۱٧ آذر ۱۳۸٩

این چند تا عکس به خاطردوست خوبم گذاشتم در وبلاگ

 

ring hunter, FAD_olena-ovchynnikova


ادامه مطلب ...
نویسنده: (چوپانی)牧畜 - چهارشنبه ۱٧ آذر ۱۳۸٩

nice kickboxing girl wallpaper

رژیم غذایی مناسب ومکمل درمانی باعث افزایش میزان انرژی ، ارتقاء رشد ماهیچه ها و بهبودی بعد از انجام فعالیت ورزشی می شود. با رژیم غذایی مناسب و مکمل درما نی شما قادر خواهید بود که سخت تر تمرین کنید و سریع تر به حالت اولیه قبل ازانجام فعالیت ورزشی بر گردید.

 


ادامه مطلب ...
نویسنده: (چوپانی)牧畜 - چهارشنبه ۱٧ آذر ۱۳۸٩
کیک بوکسینگ زنان

رئیس انستیتو ملی تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور گفت دخترانی که ورزش‌های سنگین انجام می‌دهند، باید از مکمل‌های آهن و در صورت گیاهخوار بودن از ویتامین B?? و مواد مغذی دیگر استفاده کنند.


ادامه مطلب ...
نویسنده: (چوپانی)牧畜 - چهارشنبه ۱٧ آذر ۱۳۸٩

افراد هنگامی که فعالیت‌های ورزشی انجام می‌دهند، قند مورد نیاز برای عضلات آنها از طریق خون تامین می‌شود تا انرژی لازم برای حرکت عضلات فراهم شود.

در هنگام ورزش ماده زائدی در بدن تشکیل می‌شود که شامل اسیدی به نام «اسید لاکتیک» است. در صورتی که مقدار این اسید در عضلات افزایش یابد، احساس خستگی و ضعف در این نواحی بروز می‌کند. بنابراین با استفاده از مواد غذایی و نوشیدنی‌هایی که در بدن با پاسخ قلیایی، این اسید را خنثی می‌کند، می‌توان خستگی بدن را کاهش داد. از این گروه از مواد غذایی می‌توان به نوشیدنی‌های گرم اشاره کرد که این نوع نوشیدنی‌ها به‌طور شگفت انگیزی در بازیابی انرژی پس از تمرین‌های ورزشی نقش دارد.
دکتر «تارا گایدس»، سخنگوی انجمن تغذیه و رژیم غذایی آمریکا می‌گوید: افراد پس از ورزش، برای جبران کمبود آب بدن به مایعات، برای تجدید ذخایر گلیکوژن (شکل ذخیره انرژی در عضلات) به شکر و برای کمک به ترمیم و بازیافت عضلات به آنتی اکسیدان‌ها و الکترولیت‌ها نیاز دارند.
بهترین نوع نوشیدنی‌ها شامل همه موارد ذکر شده است که افراد باید حداکثر تا 30 دقیقه بعد از تمام شدن تمرینات ورزشی، این نوشیدنی‌ها را مصرف کنند زیرا در این زمان بیشترین تاثیر را برای بدن به همراه دارد. در ادامه به بررسی برخی از این نوشیدنی‌های مفید برای بدن بعد از انجام فعالیت‌های ورزشی می‌پردازیم.


ادامه مطلب ...
نویسنده: (چوپانی)牧畜 - چهارشنبه ۱٧ آذر ۱۳۸٩

خرما سرشار از انرژی بوده و برای تقویت ورزشکاران مفید است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از مجله سلامت فرانسه؛ خرما سرشار از گلوسیدها و فیبرهای فعال است.
خرمای خشک را می توان به عنوان شیرینی استفاده کرد که حاوی ویتامین های گروه B، مواد معدنی به ویژه پتاسیم و منیزیم و آهن است.
بنابراین گزارش: خرما خوش طعم و لذیذ است و به گفته محققان ورزشکاران با مصرف خرما می توانند انرژی کاملی را دریافت کنند.
100 گرم خرما 287 کیلوکالری دارد و برای افرادی که به انرژی و نیروی کیفی و کمی کامل نیاز دارند توصیه می شود.

از آنجا که زیادی اسید معده باعث ترش کردن و دل درد می‌شود، خرما در خنثی کردن اسید معده موثر است.

خرما برای اشخاصی که دچار فشار خون بالا هستند و باید رژیم کم سدیم داشته باشند مفید است. خرما برای جلوگیری از رشد میکروب ـ که عامل پوسیدگی دندان است ـ مفید است.

خرما باعث کاهش چربی خون و بهبود عملکرد سیستم گوارش و هضم و دفع مواد غذایی می‌شود.

منبع خبر :باشگاه خبرنگاران

(چوپانی)牧畜
چوپانی هستم.30سال رزمی کار میکنم. دان6 کیک بوکسینگ.دان4کاراته.دان2تکواندو. مسئول سوپرکیک بوکسینگ استان تهران
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :


Google


در كل اينترنت
در اين سايت

آموزش وبلاگ نويسي

.

مركز برترين كدهاي جاوا فارسي

Main