ورزشهای رزمی (کیک بوکسینگ)
مطالب مورد نیاز مربیان رزمی
نویسنده: (چوپانی)牧畜 - سه‌شنبه ٢٢ تیر ۱۳۸٩

پشتکار عامل موفقیت در تمرینات

بااینکه همیشه می خواهید برنامه تمرینی و غذایی مناسبی داشته باشید، اما آن برنامه خاص تعیین نمی کند که به اهدافتان می رسید یا نه این پشتکار و ثبات قدم شما در دنبال کردن این برنامه هاست که شما را به نتایج دلخواهتان می رساند.

مهمترین عامل در موفقیت این است که تا چه میزان بتوانید پشتکار و ثبات قدم خود را در دنبال کردن برنامه تان حفظ کنید. از اینها گذشته، حتی بهترین و فکرشده ترین برنامه ها در دنیا هم شما به نتیجه نمی رسانند مگراینکه واقعاً با تداوم و پشتکار آن برنامه را دنبال کنید.

در زیر به نکاتی اشاره می کنیم که به شما کمک می کند پشتکار خود را ارتقاء ببخشید تا نتیجه ای که از تمریناتتان عایدتان می شود را چندین برابر کنید.


ادامه مطلب ...
نویسنده: (چوپانی)牧畜 - سه‌شنبه ٢٢ تیر ۱۳۸٩
متاسفانه بارها دیده شده که در باشگاه و دوجوی تمرینی و یا مبارزه ها وقتی رزمی کار  بر اثر سانحه در حین تمرین و یا مبارزه دچار مصدومیت می شود به خاطر کمک رسانی غیر اصولی و برخورد بدون مهارت همرزمانش دچار آسیب دیدگی بیشتری می شود که این امر ممکن است در برخی موارد عوارض و خسارات جبران ناپذیری به بار بیاورد

 


ادامه مطلب ...
نویسنده: (چوپانی)牧畜 - سه‌شنبه ٢٢ تیر ۱۳۸٩

Do not exercise at night in the park

بسیاری از هموطنان عزیزمان و حتی رزمی کاران ما یا به دلیل مشغله کاری و یا در فصل کنونی به خاطر فصل تابستان و گرمای روز ترجیح می دهند برای دویدن و یا تمرین ،شب ها در پارک به فعالیت و ادامه برنامه ورزشی خود بپردازند که اکثرا برای حفظ تناسب اندام و ثابت نگه داشتن وزن مناسب بدنشان این کار را انجام می دهند ساعات اما توصیه بانک اطلاعات ورزشهای رزمی به این عزیزان این است که

 


ادامه مطلب ...
نویسنده: (چوپانی)牧畜 - سه‌شنبه ۱ تیر ۱۳۸٩


fist-of-consecutive

به نظر می رسد هر رشته رزمی روش متفاوتی برای مشت زدن دارد. تا کنون همه آن ها مدعی اند که روش آنها بهترین روش است. آیا واقعا سبک مشت زدنی وجود دارد که بهتر از بقیه عمل کند؟

بن استون بیش از 5 سال است که این موضوع را بررسی کرده ودر مورد سبک های رزمی مطالبی نوشته است، ودر سبک های رزمی مختلفی آموزش دیده است، مانند وینگ چون و یک رشته رزمی ترکیبی. بعنوان یک تازه وارد در هنر های رزمی، می خواهم بدانم نهایت هنر رزمی چیست؟ آیا ضربه سریع، قدرتمند موثر وجود دارد؟

پاسخ آن ساده است. درنقش یک مبتدی هیچکدام برتر نیستند و در نقش یک هنر جوی ماهر همگی آنها موثرند. اصولا هرسبک مزیت های خاص خود را در برابر موقعیتی که درنظر گرفته شده است دارد واکثر سبک های رزمی از ضربات مختلف استفاده میکنند. در کاراته اساسا ضربه گیاکوزوکی یا همان مشت. با دست مخالف را می بینیم علی الخصوص درکاراته کاهای راست دست ویا چودان زوکی یاضربه روبه رو را مشاهده می کنیم. ضربات مختلفی برای اهداف مختلف بازوایای مختلف وجود  دارند که باید در روش مختلفی هماهنگ شوند.

برخی از شما ممکن است مستند ویدئویی علم مبارزه را دیده باشید که درآن سبکهای مبارزه ای مختلف قدرت ضربات خود را آزمایش می کردند. تعجبی نداشت که بوکسور هایی که در ضربه زدن بیشترین تجربه را داشتند، از بیشترین قدرت نیز برخوردار بودند. جدای از رقابت ضربه زنندگان، آزمون از دیدگاه بوکس غربی وضربات کونگ فو چینی اهداف مختلفی داشت. بطور کلی،‌ ضربه با دست راست به آمادگی بیشتری نیاز دارد و فاصله بیش تری را پوشش می دهد. به این علت که از این ضربه بهعنوان ضربه پایانی(ضربه قدرتی) استفاده می شود. رگبار ضربات مشت وینگ چون نیز جزء سری ضربات پایانی است.

هرکدام ازاین ضربات مشت کم قدرت از مشت دورانی است، اما بسیار سریع اجرا می شوند. این مثال دقیقا نشان می دهد که دو نوع ضربه مشت چگونه می تواند متفاوت، و در عین حال به یک اندازه موئثر باشند. مسلما، ضربه مشت دورانی بیشتر باعث ضربه فنی شدن میشود اما کمتر احتمال دارد به حریف اصابت کند.

ضربات مشت متوالی برای مغلوب کردن حریف و آسیب یکجا طراحی شده اند. به طرز شگفت انگیزی نوعی ضربه ترکیب مشت دورانی و مشت متوالی در مسابقات ترکیبی رزمی اختراع شده است که نیاز به تعقیب حریفی که عقب نشینی کرده را نشان می دهد. هنگامی که حریف را در کنار رینگ دنبال می کنید، ضربات مستقیم راست وچپ بسیار امتیاز آورند این همان توصیفی است که درباره وینگ چون اما در دامنه وسیع تر بکار می رود. مواردی وجود دارد که در آن تمام ضربات موثر با هم مشترکند مانند زمین زدن، اتصال و زمان بندی، ابتدا تعادلتان را حفظ کنید و وزنتان را روی پای مورد نظرتان انتقال دهید بطوریکه بتوانید نیرو را به حریف انتقال دهید. به همین خاطر است که می گویند نیرو باید از پا گرفته شود. پس، پای مخالف باید کاملا روی زمین باشد. در اکثر سبکها مثل بوکس و کاراته وضعیت به همین منوال پیش می رود. پا باید در بخش مقابل با ضربه دست قرار بگیرد. برای این کار دلیل فیزیولوژیک وجود دارد. تاندونهایی که بخش های پائینی را به هم متصل می سازند مثل ران و باسن باید به صورت متقابل عمل کنند (مثل کپل راست که با سمت چپ ناحیه پشت ارتباط دارد).

حال هماهنگ سازی و انتقال نیرو و وزن بدن روی عضو ضربه زننده اهمیت دارد. در این مورد نکته مهم این است که باید راحت باشید و بدن را از هر گونه انقباض بی مورد دور نگه دارید تا ضربه به درستی و با نیروی کامل اصابت کند. انتقال نیرو از کف پا به مشت می باشد. برای ایجاد اتصال، باید بین پا و باسن تعادل و هماهنگی برقرار شده باشد تا ضربه خوب زده شود. در این جا زمان بندی اهمیت می یابد. واضح است که باید زمان پتاب و اصابت ضربه مشت به هدف در حال حرکت را زمانبندی  کنیم تا اصابت صورت بگیرد. این موارد همراه یکسری فعالیت های تئوری که در تمام ورزش های رزمی رایج است. در آخر،‌ دقت، توجه و نگاه دقیق به هر آنچه که در هنر های رزمی مختلف به عنوان تاکتیک وضربه زدن در نظر گرفته می شود بسیار اهمیت دارد.

منبع : blitzm

(چوپانی)牧畜
چوپانی هستم.30سال رزمی کار میکنم. دان6 کیک بوکسینگ.دان4کاراته.دان2تکواندو. مسئول سوپرکیک بوکسینگ استان تهران
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :


Google


در كل اينترنت
در اين سايت

آموزش وبلاگ نويسي

.

مركز برترين كدهاي جاوا فارسي

Main