ورزشهای رزمی (کیک بوکسینگ)
مطالب مورد نیاز مربیان رزمی
نویسنده: (چوپانی)牧畜 - جمعه ٢٩ آبان ۱۳۸۸

گرفتگی عضلانی زمانی روی می دهد که عضله دچار اسپاسم شده و در آن حالت باقی بماند. این حالت توسط هر عاملی که در انقباض یا ارتجاع عضله دخالت دارد رخ می دهد.

مغز از طریق اعصاب ، پیام هایی به عضلات می فرستد ، وقتی سیگنالها از اعصاب به عضلات می رسند یک سری فرایند مرتبط به حرکت مواد معدنی در داخل و خارج عضله ، منجر به انقباض عضله می شود .

جریان الکتریکی به علت تفاوت غلظت مواد معدنی در دو طرف غشاء سلول برقرار می شود . در بدن انسان هر ماده معدنی ، یک یا دو بار الکتریکی دارد . جمع جبری باز مواد معدنی باید در داخل و خارج سلولها برابر باشد . اگر هر گونه تفاوتی موجود باشد ، جریان الکتریکی در طول عضله برقرار می گردد . سدیم و کلسیم در ابتدا در خارج سلولهای عضلاتی قرار دارند و پتاسیم در داخل این سلولها است . هنگامی که پیام از مغز به عضله می رسد، کلسیم به داخل سلولهای عضلانی و پتاسیم به خارج از آنها حرکت می کند .

این عمل منجر به یک فعالیت الکتریکی در طول عضله می شود که موجب انقباض عضله نیز می گردد . سپس هنگامی که بارهای الکتریکی نسبت به هم متعادل شوند از عضله رفع انقباض می شود . برای عمل طبیعی انقباض و ارتجاع عضلات نیاز به مقادیر کافی چربی و قند و اکسیژن است تا این مواد را تجزیه کنند. همچنین به غلظت کافی مواد معدنی سلولی هم نیاز است.

بدون در نظر گرفتن عامل ایجاد کننده ، درمان گرفتگی ها یکسان است . چنین عضله ای را باید توسط یک دست کشیده و به طور متناوب با دست دیگر آن را ماساژ داد. برای مثال :

در گرفتگی عضله ساق پا باید قسمت قدامی پا را با یک دست به طرف بالا کشید و هر چند ثانیه عضله ماهیچه ساق را فشرد.

گرچه درمان گرفتگی به علت آن مربوط نیست ولی پیشگیری از گرفتگی به علت آنها مربوط است. طول مدت گرفتگی می تواند در ردیابی علت آن کمک کننده باشد.

نویسنده: (چوپانی)牧畜 - جمعه ٢٩ آبان ۱۳۸۸
همه ما دوست داریم شکمی صاف و کوچک داشته باشیم، شاید به همین دلیل هر سال هزینه های هنگفتی صرف تحقیقات در زمینه یافتن روش های جدید برای از بین بردن چربی های اطراف شکم می شود.


در حال حاضر بیش از 200 مدل دستگاه مختلف برای کوچک کردن شکم وجود دارد، دستگاههای غلطکی، ضربه زننده، لرزاننده و ... . شعارهای تبلیغاتی تمام این دستگاهها ادعا می کنند که با استفاده از آنها می توانید شکم خود را کوچک کرده و به سایز مطلوب برسانید.

اگر فکر می کنید استفاده از این دستگاه ها به تنهایی برای کوچک کردن سایز اندام های مختلف بدن کافی است، سخت در اشتباهید. این قبیل وسایل تنها کمک ناچیزی برای رسیدن به هدف مورد نظر شما هستند. به منظور کوچک شدن شکم، لایه های چربی موجود در اطراف شکم باید از بین برود و از آنجا که این دستگا ههای ابتکاری قادر به انجام این کار نیستند، استفاده از آنها به تنهایی کافی نیست.

داشتن اطلاعات اولیه در مورد طرز کار عضلات اطراف شکم و این که چگونه بدن شما چربی را می سوزاند، قدم اول برای موفقیت در صاف کردن شکم و باریک کردن سایز دور کمرتان است.

به طور کلی عضله یا ماهیچه را می توان بافتی دانست که در هنگام حرکت منقبض می شود. همانطور که عضله هیچگاه به چربی تبدیل نمی شود، چربی نیز هیچگاه به عضله تبدیل نخواهد شد. اما اضافه وزن و چربی زیادی باعث کم شدن حجم عضله های شما و گاهی از بین رفتن تدریجی آنها می شود. در اکثر افرادی که پا به سن می گذارند این اتفاق ناخودآگاه می افتد.

بنابراین اگر هدف شما داشتن اندامی متناسب و شکمی صاف است، اولین قدم از بین بردن لایه های چربی موجود روی عضله های شکمتان است. در واقع به طور طبیعی شکم همه افراد صاف است اما در مواردی که با چربی اضافی پوشیده شده، به نظر بزرگ می رسد.

موثرترین روش برای کوچک کردن شکم ترکیبی است از حرکات ورزشی متمرکز روی شکم و کمر و نیز تلاش برای ثابت نگه داشتن قند خون. ثابت بودن میزان قند خون شما از چاق تر شدن و افزایش چربی های اضافی در بدنتان جلوگیری می کند و کمک می کند که بدن شما آسانتر بتواند چربی های اضافی را بسوزاند.

(1) باید یک سری حرکات ورزشی تصاعدی را شروع کنید. عضله های شکم عمدتا برای خم کردن و چرخاندن بالاتنه به جلو، عقب و یا طرفین مورد استفاده قرار می گیرند. هدف اصلی حرکاتی شبیه دراز و نشست که در اکثر دستگا ههای مخصوص کوچک کردن شکم انجام می شود، استفاده و فعال کردن از این عضلات است.

برای قوی کردن عضلات شکم حرکات زیر را به صورت ترکیبی انجام دهید :

- خم شدن به سمت جلو، عقب و پهلو
- چرخاندن کمر به حالت دورانی

عضله های شکم شما مانند همه عضلات بدن لازم است حداقل سه بار در هفته فعالیت داشته باشند. اگر می خواهید از پیشرفت کارتان مطمئن شوید هر بار ورزش ها را با جدیت بیشتری انجام دهید.

(2) سوخت و ساز بدنتان را با تمرینات کوتاه و سنگین شکم افزایش دهید. ورزش های شکم اگر درست انجام شوند به راحتی می توانند سوخت و ساز بدن شما را به مقدار زیادی افزایش دهند. این کار باعث می شود چربی اضافی در بدن شما مصرف شده و ذخیره نشود.در زیر مدت زمان لازم برای انجام حرکات تناوبی در هر نوع حرکت ورزشی اعم از : دوچرخه سواری، پیاده روی و شنا ذکر شده :

- 2 تا 5 دقیقه با حرکات آرام بدن خود را گرم کنید
- مدت 30 ثانیه حرکات سنگین تر را با حداکثر سرعت ممکن انجام دهید
- مدت 1 دقیقه حرکات ملایم تر انجام دهید. در واقع این زمان برای نفس گیری و شروع مجدد لازم است

حرکات فوق را به تناوب 6 الی 10 دقیقه تکرار کنید.

(3) ثابت نگهداشتن میزان قند خون کلید موفقیت است. زیرا همانطور که قبلا گفته شد مهمترین فاکتور در از دست دادن چربی اضافی بدن و جلوگیری از بازگشت آن است.

به منظور اینکه قند خونتان ثابت بماند باید به طور مداوم هر 3-2 ساعت یک بار بدنتان را تغذیه کنید. در این مرحله رمز کار این است که در هر وعده تنها همان مقدار غذایی که در آن لحظه نیاز دارید بخورید نه بیشتر. بدن شما در کل روز کالری مصرف می کند، پس چرا باید خود را مجبور کنید که تنها 2 یا 3 وعده در روز غذا بخورید ؟

به بدنتان سوخت مورد نیاز: میوه جات، غلات، سبزیجات، آجیل و پروتئین (ماهی،گوشت لخم، مرغ، تخم مرغ و ...) را برسانید.

اکثر مردم به اشتباه توجه زیادی به میزان چربی موجود در غذایشان می کنند. کالری کالری است، فرقی هم نمی کند که از چه مواد غذایی آمده باشد. اگر بیش از میزان لازم مصرف شود، در هر صورت در بدن شما تبدیل به چربی خواهد شد.

البته مسلما غذاهایی که می خوریم مهم هستند. اما وقتی چربی ها را می سوزانید تاثیر چندانی ندارند. پس تا جایی که ممکن است غذاهای سالم تر بخورید، در عین حال هیچ وقت فکر نکنید که خوردن یک چیزبرگر حتما به بدن شما چربی اضافه می کند.

(4) از یک مربی حرفه ای مشورت بگیرید و از او کمک بخواهید. مشکل اکثر ما این است که راجع به تغذیه صحیح و تمرینات ورزشی مفید برای رسیدن به سلامتی و تناسب اندام، اطلاعات کافی نداریم.

اگر بدون مربی ورزش می کنید، از خودتان سئوال کنید : " آیا از شرایط فعلی فیزیکی ام راضی هستم یا خیر؟ آیا پیشرفتی در این زمینه حاصل شده ؟ "

اگر جواب خیر است، بهتر است حتما با یک مربی ورزش حرفه ای مشاوره کنید. به اطلاعاتی که از مجلات مربوط به تناسب اندام دریافت می کنید بسنده نکنید. یک مربی حرفه ای به شما کمک می کند که در مدت زمانی خیلی کمتر از آنچه تصور می کنید به اهداف مورد نظرتان برای تناسب اندام دست یابید.

اگر برای داشتن اندامی متناسب، شکمی کوچک و کمری باریک، عزم خود را جزم کرده اید، پیشنهاد می کنم با 4 روش بالا کار خود را شروع کنید. این راهکارها به شما کمک می کند که سوخت و ساز بدن خود را افزایش دهید و چربی های اضافی را بسوزانید، نتیجه این کار احساس شادابی و سلامت به همراه داشتن ظاهری متناسب خواهد بود.
aaaammmm87 is offline  
نویسنده: (چوپانی)牧畜 - دوشنبه ٢٥ آبان ۱۳۸۸

خلاصه : تمرینات گرم کننده، تمرینات ساده کششی هستند که با انجام آن بدن برای انجام سایر تمرینات آماده می شود.
متن کل خبر : تمرینات گرم کننده، تمرینات ساده کششی هستند که با انجام آن بدن
- بایستید و دست ها را روی شانه بگذارید. در حالی که به روبرو نگاه می کنید، شانه ها را به سمت عقب بکشید. از یک تا شش بشمارید. به حالت اول برگردید.
- بایستید دست ها را روی شانه بگذارید. در حالی که به روبرو نگاه می کنید، شانه ها را به سمت جلو بکشید از یک تا شش بشمارید. به حالت اول برگردید.
- در حالی که دست ها در کنار بدن آویزان است، هر دو شانه را بالا ببرید . از یک تا شش بشمارید. به حالت اول برگردید.
- دست راست را به سمت بالا ببرید. مثل اینکه می خواهید دستتان را به سقف بزنید. به حالت اول برگردید. این حرکت را با دست چپ تکرار کنید. 4 تا 8 بار این حرکت را تکرار کنید.
-در حالی که دست ها در کنار بدن آویزان است،بایستید. هر دو دست را به سمت جلو بیاورید. انگشتان دست را در هم فرو کنید. دقت کنیدکه کف دست ها رو به جلو وآرنج ها صاف باشند. از یک تا شش بشمارید. به حالت اول برگردید.
- دست ها را روی شانه بگذارید. شانه ها را از عقب به سمت جلو به صورت نیم دایره بچرخانید. در طی این حرکت آرنج ها خود به خود از پهلو به جلو می آیند. سعی کنید حرکت به آرامی و با کنترل انجام شود. این حرکت را 3 تا 5 بار تکرار کنید.
- در ادامه حرکت قبل، شانه ها را از جلو به سمت عقب به صورت نیم دایره بچرخانید. در طی این حرکت آرنج ها خود به خود از جلو به پهلو می روند. سعی کنید حرکت به آرامی و با کنترل انجام شود. این حرکت را 3 تا 5 بار تکرار کنید.حرکات 1 تا 7 را می توان در حالت نشسته بر روی صندلی یا روی زمین هم انجام داد. طوری ورزش کنید که نفس کم نیاورید.
- پشت به دیوار بایستید. به آرامی به سمت راست بچرخید و سعی کنید کف دست چپ را به دیوار برسانید. به حالت عادی برگردید. این حرکت را به سمت چپ نیز انجام دهید. این حرکت را 3 تا5 بار تکرار کنید.
- پشت یک صندلی بایستید. پشتی صندلی را با دو دست بگیرید. پای راست را جلو و پای چپ را به اندازه یک گام، عقب قرار دهید. زانوی پای راست را خم کنید. در حالی که زانوی پای چپ صاف و کف پای چپ روی زمین است. پنجه پاها باید رو به جلو باشد. (اگر حرکت را درست انجام دهید در پشت ساق پای چپ احساس کشش می کنید)از یک تا شش بشمارید. به حالت عادی برگردید. این حرکت را در حالتی که پای چپ جلو و پای راست عقب است تکرار کنید.
- دو دقیقه درجا راه بروید. پاها را بالا بیاورید و دست ها را آزادانه حرکت دهید مثل رژه رفتن. برای انجام این حرکت بهتر است کفش ورزشی بپوشید و یا اینکه زیر پایتان یک چیز نرم مثلا چند لایه پتو یا یک تشک باشد.
برای انجام سایر تمرینات آماده می شود. به خصوص قبل ازانجام تمرینات انعطاف پذیری و تمرینات قدرتی باید حتما حرکات گرم کننده را انجام دهید. قبل از انجام هر حرکت یک نفس عمیق بکشید.

نویسنده: (چوپانی)牧畜 - دوشنبه ٢٥ آبان ۱۳۸۸

وسایلی نظیر شکمبندهای لاغری به تنهایی هیچ تاثیری در تناسب اندام شما ندارند همه ما دوست داریم شکمی صاف و کوچک داشته باشیم، شاید به همین دلیل هر سال هزینه های هنگفتی صرف تحقیقات در زمینه یافتن روش های جدید برای از بین بردن چربی های اطراف شکم می شود. در حال حاضر بیش از 200 مدل دستگاه مختلف برای کوچک کردن شکم وجود دارد، دستگاههای غلطکی، ضربه زننده، لرزاننده و ... . شعارهای تبلیغاتی تمام این دستگاهها ادعا می کنند که با استفاده از آنها می توانید شکم خود را کوچک کرده و به سایز مطلوب برسانی
اگر فکر می کنید استفاده از این دستگاه ها به تنهایی برای کوچک کردن سایز اندام های مختلف بدن کافی است، سخت در اشتباهید. این قبیل وسایل تنها کمک ناچیزی برای رسیدن به هدف مورد نظر شما هستند. به منظور کوچک شدن شکم، لایه های چربی موجود در اطراف شکم باید از بین برود و از آنجا که این دستگا ههای ابتکاری قادر به انجام این کار نیستند، استفاده از آنها به تنهایی کافی نیست.

داشتن اطلاعات اولیه در مورد طرز کار عضلات اطراف شکم و این که چگونه بدن شما چربی را می سوزاند، قدم اول برای موفقیت در صاف کردن شکم و باریک کردن سایز دور کمرتان است.

به طور کلی عضله یا ماهیچه را می توان بافتی دانست که در هنگام حرکت منقبض می شود. همانطور که عضله هیچگاه به چربی تبدیل نمی شود، چربی نیز هیچگاه به عضله تبدیل نخواهد شد. اما اضافه وزن و چربی زیادی باعث کم شدن حجم عضله های شما و گاهی از بین رفتن تدریجی آنها می شود. در اکثر افرادی که پا به سن می گذارند این اتفاق ناخودآگاه می افتد.

بنابراین اگر هدف شما داشتن اندامی متناسب و شکمی صاف است، اولین قدم از بین بردن لایه های چربی موجود روی عضله های شکمتان است. در واقع به طور طبیعی شکم همه افراد صاف است اما در مواردی که با چربی اضافی پوشیده شده، به نظر بزرگ می رسد.

موثرترین روش برای کوچک کردن شکم ترکیبی است از حرکات ورزشی متمرکز روی شکم و کمر و نیز تلاش برای ثابت نگه داشتن قند خون. ثابت بودن میزان قند خون شما از چاق تر شدن و افزایش چربی های اضافی در بدنتان جلوگیری می کند و کمک می کند که بدن شما آسانتر بتواند چربی های اضافی را بسوزاند.

(1) باید یک سری حرکات ورزشی تصاعدی را شروع کنید. عضله های شکم عمدتا برای خم کردن و چرخاندن بالاتنه به جلو، عقب و یا طرفین مورد استفاده قرار می گیرند. هدف اصلی حرکاتی شبیه دراز و نشست که در اکثر دستگا ههای مخصوص کوچک کردن شکم انجام می شود، استفاده و فعال کردن از این عضلات است.

برای قوی کردن عضلات شکم حرکات زیر را به صورت ترکیبی انجام دهید :

- خم شدن به سمت جلو، عقب و پهلو
- چرخاندن کمر به حالت دورانی

عضله های شکم شما مانند همه عضلات بدن لازم است حداقل سه بار در هفته فعالیت داشته باشند. اگر می خواهید از پیشرفت کارتان مطمئن شوید هر بار ورزش ها را با جدیت بیشتری انجام دهید.

(2) سوخت و ساز بدنتان را با تمرینات کوتاه و سنگین شکم افزایش دهید. ورزش های شکم اگر درست انجام شوند به راحتی می توانند سوخت و ساز بدن شما را به مقدار زیادی افزایش دهند. این کار باعث می شود چربی اضافی در بدن شما مصرف شده و ذخیره نشود.در زیر مدت زمان لازم برای انجام حرکات تناوبی در هر نوع حرکت ورزشی اعم از : دوچرخه سواری، پیاده روی و شنا ذکر شده :

- 2 تا 5 دقیقه با حرکات آرام بدن خود را گرم کنید
- مدت 30 ثانیه حرکات سنگین تر را با حداکثر سرعت ممکن انجام دهید
- مدت 1 دقیقه حرکات ملایم تر انجام دهید. در واقع این زمان برای نفس گیری و شروع مجدد لازم است

حرکات فوق را به تناوب 6 الی 10 دقیقه تکرار کنید.

(3) ثابت نگهداشتن میزان قند خون کلید موفقیت است. زیرا همانطور که قبلا گفته شد مهمترین فاکتور در از دست دادن چربی اضافی بدن و جلوگیری از بازگشت آن است.

به منظور اینکه قند خونتان ثابت بماند باید به طور مداوم هر 3-2 ساعت یک بار بدنتان را تغذیه کنید. در این مرحله رمز کار این است که در هر وعده تنها همان مقدار غذایی که در آن لحظه نیاز دارید بخورید نه بیشتر. بدن شما در کل روز کالری مصرف می کند، پس چرا باید خود را مجبور کنید که تنها 2 یا 3 وعده در روز غذا بخورید ؟

به بدنتان سوخت مورد نیاز: میوه جات، غلات، سبزیجات، آجیل و پروتئین (ماهی،گوشت لخم، مرغ، تخم مرغ و ...) را برسانید.

اکثر مردم به اشتباه توجه زیادی به میزان چربی موجود در غذایشان می کنند. کالری کالری است، فرقی هم نمی کند که از چه مواد غذایی آمده باشد. اگر بیش از میزان لازم مصرف شود، در هر صورت در بدن شما تبدیل به چربی خواهد شد.

البته مسلما غذاهایی که می خوریم مهم هستند. اما وقتی چربی ها را می سوزانید تاثیر چندانی ندارند. پس تا جایی که ممکن است غذاهای سالم تر بخورید، در عین حال هیچ وقت فکر نکنید که خوردن یک چیزبرگر حتما به بدن شما چربی اضافه می کند.

(4) از یک مربی حرفه ای مشورت بگیرید و از او کمک بخواهید. مشکل اکثر ما این است که راجع به تغذیه صحیح و تمرینات ورزشی مفید برای رسیدن به سلامتی و تناسب اندام، اطلاعات کافی نداریم.

اگر بدون مربی ورزش می کنید، از خودتان سئوال کنید : " آیا از شرایط فعلی فیزیکی ام راضی هستم یا خیر؟ آیا پیشرفتی در این زمینه حاصل شده ؟ "

اگر جواب خیر است، بهتر است حتما با یک مربی ورزش حرفه ای مشاوره کنید. به اطلاعاتی که از مجلات مربوط به تناسب اندام دریافت می کنید بسنده نکنید. یک مربی حرفه ای به شما کمک می کند که در مدت زمانی خیلی کمتر از آنچه تصور می کنید به اهداف مورد نظرتان برای تناسب اندام دست یابید.

اگر برای داشتن اندامی متناسب، شکمی کوچک و کمری باریک، عزم خود را جزم کرده اید، پیشنهاد می کنم با 4 روش بالا کار خود را شروع کنید. این راهکارها به شما کمک می کند که سوخت و ساز بدن خود را افزایش دهید و چربی های اضافی را بسوزانید، نتیجه این کار احساس شادابی و سلامت به همراه داشتن ظاهری متناسب خواهد بود

لینک ثابت | نوشته شده در  سه شنبه 1388/05/13ساعت 23:12  توسط دارا حسینی  |  2 نظر
دلایل بروز سکته ی فلبی در ورزشکاران

پزشکان‌ راهکارهایی‌ را برای‌ پیشگیری‌ از بروز حملات‌ قلبی‌ عروقی‌ در ورزشکاران‌ غیرحرفه‌ ای‌ توصیه‌ می‌ کنند.‌
به‌ نوشته‌ روزنامه‌ لوموند ، نتایج‌ یک‌ تحقیق‌ در فرانسه‌ که‌ روی‌ ورزشکاران‌ غیرحرفه‌ ای‌ صورت‌ گرفت‌ پزشکان‌ را درباره‌ لزوم‌ اگاه‌ سازی‌ ورزشکاران‌ به‌ منظور پیشگیری‌ از مشکلات‌ قلب‌ و عروق‌ متقاعد کرده‌ است‌‌
این‌ تحقیق‌ که‌ روی‌ 127‌ مورد حمله‌ قلبی‌ عروقی‌ حین‌ و یا کمی‌ پس‌ از فعالیت‌ های‌ ورزشی‌ صورت‌ گرفت‌ نشان‌ می‌ دهد 47‌ مورد از این‌ حملات‌ مربوط به‌ سکته‌ قلبی‌ میوکارد بوده‌ که‌ 34 مورد ان‌ به‌ مرگ‌ منتهی‌ شده‌ است‌‌ پزشکان‌ فرانسوی‌ با بررسی‌ این‌ مسئله‌ در سطح‌ کشور اعلام‌ کردند سالانه‌ 900 ورزشکار غیرحرفه‌ ای‌ به‌ علت‌ حمله‌ قلبی‌ هنگام‌ و یا کمی‌ پس‌ از ورزش‌ جان‌ خود را از دست‌ می‌ دهند.
به‌ طورکلی‌ مردان‌ با متوسط سن‌ 42 سال‌ و ناآشنا به‌ دو و میدانی‌ ، دوچرخه‌ سواری‌ و شنا قربانی‌ اینگونه‌ حملات‌ قلبی‌ می‌ شوند‌.
به‌ گفته‌ یکی‌ از پژوهشگران‌ این‌ تحقیق‌ از باشگاه‌ متخصصان‌ قلب‌ ، برخی‌ ورزشکاران‌ غیرحرفه‌ ای‌ باید فعالیتهای‌ بدنی‌ خود را به‌ هر شکلی‌ که‌ باشد متوقف‌ کنند‌ انها تصور می‌ کنند که‌ با ورزش‌ کردن‌ ایمنی‌ پیدا می‌ کنند در حالی‌ که‌ این‌ امر می‌ تواند خطرات‌ بسیاری‌ برای‌ انها به‌ همراه‌ داشته‌ باشد.
هدف‌ این‌ تبلیغات‌، اگاه‌ سازی‌ بیشتر مردان‌ 35‌ تا 55‌ ساله‌ است‌‌ متخصصان‌ قلب‌ توصیه‌ می‌ کنند مردان‌ 40‌ ساله‌ با اضافه‌ وزن‌ نمی‌ توانند همانند یک‌ فرد 20‌ ساله‌ فعالیت‌ بدنی‌ داشته‌ باشند‌ نباید نشانه‌ هایی‌ همچون‌ درد در قفسه‌ سینه‌ ، تنفس‌ غیرعادی‌ ، ناموزون‌ بودن‌ تپش‌ قلب‌ در حین‌ فعالیت‌ یا کمی‌ پس‌ از ان‌ را نادیده‌ گرفت‌ بلکه‌ در این‌ موارد باید با پزشک‌ مشورت‌ کرد‌.
از میان‌ توصیه‌ های‌ دیگر می‌ توان‌ به‌ رعایت‌ گرمای‌ محیط ،استراحت‌ 10‌ دقیقه‌ ای‌ پس‌ از هرگونه‌ فعالیت‌ بدنی‌ ، نوشیدن‌ 3‌ تا 4 جرعه‌ اب‌ هر نیم‌ ساعت‌ ، پرهیز از ورزش‌ کردن‌ در دمای‌ کمتر از 5‌ درجه‌ ، به‌ علت‌ تاثیر شدید سرما بر قلب‌ و بیش‌ از سی‌ درجه‌ سانتیگراد ، به‌ علت‌ خطر بروز کم‌ ابی‌ در بدن‌ ، اشاره‌ کرد‌.
از سوی‌ دیگر پزشکان‌ فعالیت‌ بدنی‌ هنگام‌ تب‌ دار بودن‌ و یا سرماخوردگی‌ را برخلاف‌ گفته‌ های‌ رایج‌ که‌ ان‌ را در بهبود سلامت‌ بدن‌ مفید می‌ دانند رد می‌ کنند.
همچنین‌ گرفتن‌ دوش‌ اب‌ سرد 15‌ دقیقه‌ پس‌ از ورزش‌ و کشیدن‌ سیگار یک‌ ساعت‌ قبل‌ و 2 ساعت‌ پس‌ از فعالیت‌ ورزشی‌ نیز منع شده‌ است‌ زیرا هر 2 مورد باعث‌ ایجاد اسپاسم‌ می‌ شوند

نویسنده: (چوپانی)牧畜 - دوشنبه ٢٥ آبان ۱۳۸۸

ماءالشعیر، شکم می‌آورد

اگرچه آب بهترین و سالم‌ترین نوشیدنی است، اما خیلی‌ها در روزهای گرم تابستان برای خنک شدن یا رفع عطش، اقدام به خرید و مصرف انواع نوشابه‌ها و از جمله ماءالشعیر می‌کنند و آن را به آب ترجیح می‌دهند.
گذشته از مصرف این قبیل نوشیدنی ها در بیرون از منزل، بعضی افراد عادت کرده‌اند از ماءالشعیر به جای آب بعد از هر وعده غذایی استفاده کنند. پس از مدتی این گروه متوجه می‌شوند که دچار اضافه وزن شده‌اند و شکم آورده‌اند.
جالب است بدانید بر خلاف آنچه اغلب مردم می‌گویند، ماءالشعیر باعث شکم آوردن آن ها نمی‌شود.
آن چه موجب جمع شدن چربی در بدن آن ها می گردد، دریافت کالری اضافی است.

ماءالشعیر کالری قابل‌توجهی دارد، هر چند که این میزان کالری از انواع دیگر نوشابه‌های گازدار کمتر است، ولی ناچیز هم نیست. وقتی شما از ماءالشعیر به جای آب استفاده می‌کنید، در واقع در حال رساندن کالری به بدنتان هستید. این کالری‌های اضافه بر نیاز بدن، به‌ صورت چربی ذخیره می‌شوند که در آقایان در اطراف شکم جمع می‌شوند و در خانم‌ها در اطراف باسن و ران‌ها(و البته پس از شروع یائسگی، در اطراف شکم.)
اگر از هر منبع غذایی بیش از انرژی مورد نیاز بدن ‌تان، کالری دریافت کنید،
تعادل بین انرژی دریافتی و مصرفی بدن به هم می‌خورد و مازاد این کالری
به صورت بافت چربی در بدن شما ذخیره می‌شود.


با مصرف ماءالشعیر در هر روز، حدود 120 تا 150 کالری اضافه بر آنچه می‌خورید دریافت می‌کنید، حالا محاسبه کنید این کالری اضافی در ماه معادل چه عددی خواهد شد؟
بله، درست حدس زدید! می‌شود معادل یک کیلو چربی است که می‌تواند در ناحیه شکم شما که خودتان را به این نوشیدنی عادت داده‌اید، جمع شود.

نویسنده: (چوپانی)牧畜 - دوشنبه ٢٥ آبان ۱۳۸۸

 

  Therapeutic Exercises of Low Back Pain

 تمرینات درمانی کمردرد

این تمرینات برای کسانی است که بر اساس تجویز پزشک ارتپد باید تمرینات درمانی کمر درد را انجام دهند و شامل: دردهای مزمن کمر، دیسک کمر زیر50%، درد سیاتیک در مراحل اولیه، دردهای مکانیکی کمر ناشی از انجام کارهای سنگین، دردهای انتشاری کمر ناشی از کارهای کم تحرک و یکنواخت، آنکیلوز(خشکی) کمر در افراد مسن و .... می باشد.
توجه داشته باشید
زمان کل اجرای این برنامه بین 20 تا 30 دقیقه خواهد بود. بهترین زمان برای انجام این تمرینات قبل از صرف صبحانه و یا قبل از خواب شبانه می باشد.


1
Standing hamstring stretch_ روش اجراء: پاشنه پای خود را روی یک صندلی قرار دهید سپس با دستان خود سعی کنید مچ پا را روی صندلی بگیرید و بدن را به سمت پایین بکشید و نگه دارید.(برای هر دو پا انجام شود)
     اثر درمانی: کاهش کنتراکچر (کوتاه شدگی) عضلات کمر ولگن، پشت ران (همسترینگ) و ساق پا.

10 ثانیه_ 3بار


2Cat and camel_ روش اجراء: به حالت چهار دست و پا روی زمین قرار بگیرید سپس شکم خود را از هوا خالی کنید و تنه را به سمت بالا بکشید(کشش گربه ای) و نگه دارید سپس دوباره به حالت اولیه برگردید.
    اثر درمانی: رفع گرفتگی(اسپاسم) عضلات زیر اطراف ستون فقرات و کاهش جمود مفصلی در مفاصل بین مهره ای.

5 ثانیه_ 6 بار

 

3_ روش اجراء: در حالت دراز کشیده به صورت طاق باز هر دوپا را به حالت خم شده از زانو و جفت در کنار هم به طرفین حرکت دهید. درحالیکه دستها روی شکم قرار گرفته است.
    اثر درمانی: کاهش آنکیلوز(خشکی) مفاصل در ستون فقرات به ویژه کمر و رفع گرفتگی های موضعی در پهلوها.

3*20 بار


4_ روش اجراء: به حالت طاق باز به روی زمین دراز بکشید. سپس هردوپای خود را از زانو خم کرده و با دستان خود بگیرید و به سمت سینه بکشید.
     اثر درمانی: ریلکس شدن عضلات کمر و کاهش دردهای ناشی از خستگی آن.

10 ثانیه_ 4بار

5Gluteal stretch_ روش اجراء: مثل حرکت قبل قرار بگیرید اما در این حالت یک پا را روی پای دیگر بیاندازید و نگه دارید.
     اثر درمانی: کاهش اسپاسم عضله پریفورمیس و به دنبال آن کاهش درد عصب سیاتیک و کشش عضلات لگن.

15 ثانیه_ 5بار


6Partial curl_ روش اجراء: در حالت درازکش انجام حرکت درازونشست ناقص با توجه به حرکت دست تا نزدیک زانوها.(توجه: دستها در کنار گوش قرار گیرند)
     اثر درمانی: تقویت عضلات شکم به عنوان یک پشتیبان در بروز ناراحتیهای ناحیه کمر و لگن و کاهش اسپاسم عضلات سراسر ستون فقرات.

3*20 بار


7Quadruped arm/leg raise_ روش اجراء: در حالت چهار دست و پا قرار گرفته سپس دست و پای مخالف را همزمان تا سطح افق بدن بالا بیاورید و نگه دارید، سپس به حالت اولیه برگردیدو در سمت مخالف حرکت را تکرار کنید.
     اثر درمانی: تقویت عضلات بازکننده ناحیه ستون فقرات و جلوگیری از بروز دردهای مکانیکال کمر.

 

3*12 بار

 


8Pelvic tilt_ روش اجراء: درحالت طاق باز قرار بگیرید و کف پاها را روی زمین قرار دهید سپس شکم را از هوا خالی کرده و سعی کنید کمر خود را به زمین برسانید و نگه دارید.
     اثر درمانی: تقویت عضلات شکم، تنظیم تنفس و کمک به استحکام زیر اطراف ستون مهره های کمری.


6 ثانیه_ 5 بار

نویسنده: (چوپانی)牧畜 - دوشنبه ٢٥ آبان ۱۳۸۸

ورزش بزرگسالان

 طبق منابع موجود، رهبران دینی ما، علاوه بر دوران جوانی در سنین بالا نیزبه فعالیت های جسمانی پرداخته و از توان جسمانی بسیار عالی برخوردار بوده اند. پیامبر گرامی اسلام (ص) در سنین بالا در مسابقاتی هم چنین شتر دوانی و اسب سواری شرکت می کردند. حضرت علی (ع) نیز تا آخر عمر پر برکت خویش قوی ترین مرد زمان خود بوده و احدی جرأت رویارویی با وی را نداشت. در تاریخ زندگی دیگر ائمه نیز این موضوع دیده می شود.

تعریف پیری و علت آن

دقیق ترین تعریف پیری، تعریف فیزیولوژیکی آن است که بر اساس آن پیری عبارت است از دوره ای از زندگی که تعداد از بین رفتن سلول ها از تعداد تکثیر آن ها بیشتر است، زیرا در این دوره،عملکرد اکثر بافت ها و اندام های بدن دچارتوقف رشد یا پسرفت ( کاهش عملکرد) تدریجی می شود.

البته ساز و کار آن به درستی شناخته نشده است، با این حال برخی فرضیه ها بیان می کند که پیری به علت خطا در تکثیر سلولی و پس زدن بافت های پروتئینی به وسیله ی واکنش های ایمنی خود فرو یا کاهش ترمیم سلولی و بافتی است.


نکته ای که توجه به آن ضروری است این است که پیری، بیماری نیست تا از آن پیشگیری یا آن را درمان کنیم ، بلکه فرایندی طبیعی است که باید برای سازگاری با آن آماده باشیم .

 بنابراین هدف از توجه به دوره ی پیری و بهداشت عمومی در این دوره، فرار از مرگ یا افزایش عمر نیست بلکه هدف به تأخیر انداختن ناتوانی و وابستگی است.اندازند .


تغییرات دوران پیری

مهم ترین تغییرات در این دوره عبارتند از:

الف – سوخت و ساز: با افزایش سن، میزان سوخت و ساز کاهش می یابد که از دلایل آن کاهش توده ی عضلانی فعال و افزایش چربی درون سلولی است. با کاهش سوخت وساز، میزان مصرف غذا کاهش می یابد و در نتیجه، مواد مغذی مورد نیاز بدن تأمین نمی شود. به همین دلیل، در این دوره تأمین مواد مغذی عمده، به ویژه کلسیم ضرورت دارد. از آن جا که [فعالیت جسمانی] نیاز به مواد مغذی را از طریق مکمل ها افزایش می دهد، توجه به ورزش در این دوره، ضروری است.

ب – تغییرات عصبی: کهنسالی بر ساختمان و کار مغز اثر می گذارد، چنان که وزن مغز در سن 90 سالگی نسبت به 20 سالگی 7 – 11 درصد کاهش می یابد. این کاهش باعث نارسایی های مختلف حرکتی و ادراکی در فرد می شود.

ج – استقامت هوازی : به واسطه ی پیری، استقامت هوازی کاهش می یابد، اما مشخص نیست که چه میزان از این کاهش بر اثر فعالیت جسمانی افراد است و چه میزان به دلیل تغییرات فیزیولوژیک بدن به هر حال، با فعالیت جسمانی منظم می توان سرعت کاهش توان هوازی را کم کرد.

د – تغییرات عضلانی : با افزایش سن، اندازه ی عضلات کوتاه شده و عضلات نگه دارنده ی بدن و مفاصل ضعیف می شود . هم چنین قدرت عضلانی در سن 60 سالگی نسبت به دوران 20 تا 30 سالگی 80 درصد کاهش می یابد. با در نظر گرفتن این که قدرت در زنان  مردان می باشد این کاهش در زنان بیشتر خواهد بود.

کاهش قدرت عضلانی در اولین مرحله، متوجه بر هم زدن وضعیت بدن (قامت) از حالت طبیعی خواهد بود و در نتیجه، موجب می شود انواع تغییر شکل ها در قسمت های مختلف بدن، چون بالا تنه و پا به وجود آید. گفتنی است که خستگی زودرس موضعی و عمومی، صدمه پذیری بدن، شیوع بیماریهای مختلف، از جمله عوارض کاهش قدرت می باشد.

هشت هفته تمرین با وزنه ممکن است موجب افزایش قدرت عضلانی حتی در افراد نود ساله شود.در گذشته، تصور می شد که تمرین با وزنه،  موجب افزایش فشار خون سالمندان می شود و به همین دلیل برای آنان خطرناک به شمار می آمد. اما اگر به شخص آموزش داده شود که نفس خود را حبس نکند و انقباض های عضلانی را کمتر از چند ثانیه انجام دهد و از  کمتر از 60 درصد نیروی خود را استفاده کند، مشکلی برای انجام تمرین با وزنه نیست.

ه- تغییرات استخوانی: استخوان ها بر اثر افزایش سن، دچار کاهش مواد آلی و افزایش مواد معدنی می شوند و در نتیجه شکنندگی غیر قابل انتظار در برابر کوچکترین ضربه فراهم می شود. کاهش کلسیم و ضعف استخوانی در زنان به دلیل تفاوت های هورمونی و تفاوت رژیم غذایی آنان با مردان، بیشتر از زنان است. این مسئله موجب افزایش احتمال شکستگی در زنان می شود. گفتنی است ضعف استخوان ها در دوران پیری ممکن است به حدی برسد که حتی با یک حرکت سریع، موجب شکستگی های پاتولوژیکی شود. تمرین با وزنه و مصرف کلسیم ( 1500 میلی گرم در روز) ممکن است از ضعف استخوان ها پیشگیری کند.

و – کاهش انعطاف پذیری : انعطاف پذیری بدن در دوارن پیری کاهش می یابد . این مسئله ناشی از کاهش خاصیت ارتجاعی رباط ها، زرد پی ها و کپسول مفصلی است. با کاهش انعطاف پذیری، فرد سالمند در انجام برخی امور روزمره، از قبیل شانه کردن مو، استحمام یا پوشیدن لباس با مشکل روبرو می شود. به همین علت شایان توجه است که تمرین های کششی و حرکت دادن اندام ها در دامنه ی حرکتی کامل، ممکن است تا حدودی انعطاف پذیری را بهبود بخشد. البته در صورت ضعف عضلانی یا آرتروز می توان تمرین کششی را در آب انجام داد. تمرین کششی عضلات ناحیه ی شکم و کمر برای پیشگیری از کمرد درد، ضروری است .

ز – تغییرات توانایی دستگاه گردش خون و تنفس: با افزایش سن، ظرفیت دستگاه گردش خون و تنفس کاهش می یابد، به طوری که حداکثر اکسیژن مصرفی در 50 سالگی 30 درصد و در 70 سالگی 45 درصد نسبت به سن 30 سالگی کاهش می یابد. هم چنین ظرفیت هوازی با افزایش سن، در هر سال کاهش می یابد که ورزش در بهبود آن نقشی اساسی دارد.

به تأخیر انداختن عوارض نامطلوب پیری با ورزش:

پیری فرایندی است طبیعی که در تمام موجودات زنده رخ می دهد، بنابراین نمی توان آن را متوقف کرد اما می توان آن را به تأخیر انداخت یا از عوارض آن پیش گیری کرد. پیری معمولاً با کاهش توانایی جسمانی و سلامتی همراه است، اما تحقیقات نشان داده است که فعالیت جسمانی منظم، ممکن است عوارض نامطلوب پیری را به پایین ترین حد برساند.

بر این اساس اگر افراد میانسال و سالمند ورزش کنند می توانند بین 10 تا 25 سال به عمر خود بیفزایند. اما این که برخی می گویند:« ورزش برای افراد سنین بالا ضرورتی نداشته و ممکن است به قلب صدمه زده و ناراحتی هایی را برای آنان به وجود آورد» ناشی از دو اشتباه است:

1.  طرفداران نظریه ی فوق فقط به جنبه ی قهرمانی ورزش اهمیت می دهند و ورزش در حد و توان بزرگسالان را به حساب نمی آورند.

2.     نداشتن اطلاع کافی یا بی توجهی در مورد تأثیر ورزش در جلوگیری از بیماری ها و معالجه ی بسیاری از آن ها.

فواید ورزش برای سالمندان:

1.     جلوگیری از تغییر شکل بدن

2.  جلوگیری از کم شدن حجم واندازه ی عضلات و استخوان ها ( تحقیقات نشان می دهند که ورزش موجب افزایش سرعت جریان خون می شود و حرکات و فعالیت های بدنی به استخوان ها فشار آورده و موجب تحرک بیشتر آن ها می شود و در نتیجه کلسیم بیشتری جذب استخوان ها شده و از پوکی استخوان و شکنندگی استخوان ها که معمولاً زنان میانسال به آن دچار می شوند، جلوگیری می کند.

3.     بهبود عملکرد دستگاه گردش خون و تنفس

4.     افزایش مقاومت عمومی بدن

5.  شادابی همه ی اعضای بدن ( مغز یکی از پرکار ترین اعضای بدن است و لازم است که اکسیژن بیشتری به آن برسد. اگر اکسیژن کافی به مغز نرسد سستی، بی حالی، ضعف و حالت بیمارگونه ای به انسان دست می دهد در حالی که ورزش اکسیژن کافی را برای مغز تأمین می کند و موجب شادابی همه ی اعضای بدن می شود.)

6.     افزایش طول عمر انسان بین 10 تا 25 سال

7.     جلوگیری از افزایش چربی و چاقی که بسیاری از زنان در سنین بالا به آن دچار می شوند.

8.     حفظ آمادگی جسمانی، قدرت، انعطاف پذیری و توان هوازی

9.     پیشگیری یا درمان بیماری های مربوط به فقر حرکتی مثل پوکی استخوان، دیابت نوع دوم و فشار خون

10.           بهبود وضعیت روحی و سلامت روانی

11.           حفظ تعادل و بی نیازی از تکیه کردن بر دیگران یا عصا

12.          حفظ یا ایجاد تناسب اندام و چابکی

و .......

دکتر «کنت کوپر» در خصوص فواید ورزش در کتاب «ورزش درمانی» می نویسد:

« شادابی که محصول ورزیدگی و تندرستی فردی می باشد فقط محدود به زنان جوان نمی شود. وقتی شما یک زن پنجاه ساله را می بینید که به نظر سی ساله می آید و یا یک زن شصت ساله که همانند یک زن چهل ساله است، احتمالاً از آن دسته زنان میانسالی است که با ورزش منظم، شادابی جوانی خود را حفظ کرده است. علایم ظاهری جوانی شامل پشت صاف، اندام کشیده، پوست شاداب و عضلات قوی همه نشانه هایی است از این حقیقت که یک زن، تمام وقت خود را با نشستن، تلویزیون دیدن و افسوس خوردن هدر نکرده است.

نکته ی مهم دیگر آن است که اگر اولیا و فرزندان در ورزش، همراه یکدیگر باشند از فاصله ی بین نسل ها کاسته خواهد شد. فعالیت بدنی مشترک، زمینه ی مناسبی برای به وجود آمدن تفاهم کامل است. تحقیقات تازه ی پزشکی بر چگونگی پیر شدن آدمی، نشان داده است که پیری زود رس با بی حرکتی شتابان می شود ......

 ورزش برای جوانان لازم و برای افراد میانسال و مسن، مواجب موکد است.

نویسنده: (چوپانی)牧畜 - دوشنبه ٢٥ آبان ۱۳۸۸

اهم اصول بهداشتی که در فعالیت های ورزشی باید رعایت گردند عبارتند از :
 
۱ - سعی کنید در هوای آزاد و بدون آلودگی ورزش نمائید . در صورتی که تمرینات ورزشی در مکان های سرپوشیده انجام می گیرد ، تهویه هوای داخلی این گونه اماکن الزامی است .


۲ - هنگام ورزش از لباس های مناسب همان رشته ورزشی استفاده نمائید . هرگز با لباس های معمولی و روزانه خود به ورزش نپردازید .

 
۳ - در خرید کفش ورزشی توجه بیشتری نشان دهید و سعی کنید اندازه کفش را مناسب انتخاب نمائید تا پا در آن به راحتی قرار گیرد . کفش های بزرگتر یا کوچکتر از اندازه پا به هیچ عنوان توصیه نمی گردد .

 
۴ - سعی کنید هنگام ورزش از جوراب های نایلونی کمتر استفاده نمائید . استفاده از جوراب های نخی یا الیاف طبیعی مناسب تر است .


۵ - از نوشیدن آب زیاد یا آشامیدنی های بسیار سرد در خلال ورزش بپرهیزید .
 
6 - در فصل تابستان جهت استفاده از استخر و شنا ، حتماً قبل از داخل آب شدن ، دوش بگیرید تا بدن نسبت به آب سرد عادت نماید .

 
7- پس از فعالیت های ورزشی در معرض جریان هوای سرد قرار نگیرید زیرا احتمال ابتلا به امراض مختلف منجمله بیماری های کلیوی همواره وجود دارد .


8 - احساس خستگی و کوفتگی در پایان تمرین مخصوصاً‌ در مسابقات ورزشی دست می دهد . در این حالت بدن کاملاً به حالت عادی برنگشته و آمادگی هضم معمولی غذا را ندارد و مدتی طول می کشد تا پس از فعالیت شدید ، اشتها به وجود آید . بنابراین بعد از تمرینات و مسابقات ، تنها مواد غذایی مناسب ، نوشیدنی، مخصوصاً آب میوه است.

 
9 - پیوسته اصول انسانی و احترام به دیگران را مد نظر داشته و همانند یک ورزشکار واقعی رفتار نمایید .

نویسنده: (چوپانی)牧畜 - یکشنبه ٢٤ آبان ۱۳۸۸

 

سونا و ورزشهای رزمی
قابل توجه اون دسته از رزمی کاران عزیز که فکر میکنن سونا بخار یا حتی سونای خشک محلی برای تمرین کردن است ! و وقتی وارد سونای بخار میشن گرما و عرق موجود بدن رو که در اثر بخار است را مثل همان عرق و بالا رفتن حرارت بدن در اثر
گرم کردن می دانند و شروع به تمرین میکنند اما خوانندگان محترم سایت ورزشهای رزمی بدانید که انجام هر گونه حرکت ورزشی و نرمشی در سونا مطلقا ممنوع است . علت آن کاملاً واضح است !

وقتی شما در معرض گرمای سونا قرار می‌گیرید به علت باز شدن عروق، میزان خونی که باید در بدن جریان یابد افزایش می‌یابد. بنابراین قلب مجبور است تند کار کند.

گاهی ضربان قلب به 120 بار در دقیقه و بیشتر هم می‌رسد در چنین شرایط بدترین کار این است که با حرکات ورزشی فشار مضاعفی به قلب وارد کنیم. این کار برای قلب فوق العاده مضر است البته انجام ماساژ در سونا مانعی ندارد اگر به صورت درست انجام شود.


و اما پریدن در آب سرد بعد از سونا :

شاید دلپذیر ترین بخش سونا گرفتن، قسمت انتهایی آن یعنی پریدن در آب سرد جکوزی است که بعد از بیرون آمدن حالت بسیار خوشایندی به شخص دست می‌دهد، نوعی احساس خنکی و شادابی که وصف آن مشکل است باید عملا حس و تجربه کرد .

برای این مورد لازم است آب کاملاً سرد باشد. این آب سرد هیچ ضرری برای بدن ندارد. فقط کسانی که ناراحتی قلبی دارند باید احتیاط کنند چون این شوک سرمایی ممکن است برای آنها خطرناک باشد ولی این گرم و سرد شدن پوست قابلیت ارتجاعی آن را افزایش می‌دهد . گرمای بدن را می‌گیرد و احساس خوشایندی به شما می‌دهد. اگر بعد از سونا در آب سرد غوطه ور نشوید گرمای موجود در بدن باعث می‌شود که تا مدت‌ها عمل عرق کردن ادامه پیدا کند که چیز خوشایندی نیست .

یک برنامه مفید برای استفاده صحیح و اصولی از سونا : چگونه از سونا استفاده کنیم

1- پیش از ورود به اتاق سونا جواهر آلات، ساعت، عینک و لنزهای طبی خود را از خود جدا کنید.

2- قبل از آنکه وارد سونا شوید، دوش بگیرید و خود را با صابون بشویید.

3- به محض ورود به سونا برای آنکه بدنتان به گرما عادت کند ابتدا روی زمین و یا نیمکت پایین بنشینید وسپس به نیمکت فوقانی سونا بروید، در این میان می توانید زیر خود یک حوله کوچک نیز بیندازید.

4- چند دقیقه به همین صورت در سونا بنشینید  تا گرما به بدن شما نفوذ کرده و روزنه های پوست شما باز شود.

5- از سونا خارج گشته و مجددا دوش بگیرید و خود را با صابون بشویید.

6- اکنون به داخل حوضچه آب سرد بروید البته تمام بدن خود را همزمان داخل آن کنید تا  خون در سرتاسر بدنتان بطور یکنواخت تغییر دما دهد.

7- سپس به مدت 10 دقیقه استراحت کنید.

8- شما مجاز هستید این چرخه را (گرم شدن، سرد شدن و استراحت) را در هر جلسه 3 تا 4 بار تکرار کنید.

9- درپایان نیز پیش از آنکه لباسهای خود را به تن کنید، صبر کنید تا حرارت بدن و ضربان قلبتان کاملا به حالت طبیعی خود باز گردد و آنگاه اقدام به پوشیدن لباسهای خود کنید.

10- درون سونا می توانید حرکات کششی ملایم و کوتاهی نیز انجام دهید.

( سونا می تواند محلی برای راحتی اعصاب شما باشد ، ذهنتان را خالی کنید و احساس کنید بخار از بدن شما عبور میکند . از همه مهمتر سکوت را رعایت کنید . سکوت سونا باید در حدی باشد که صدای چکیدن قطرات عرق و بخار از سقف بر روی زمین شنیده شود )

نویسنده: (چوپانی)牧畜 - یکشنبه ٢٤ آبان ۱۳۸۸

 

رزمی کاران و ماه رمضان

ورزش در ماه رمضان از تجمع چربی در بدن جلوگیری و عمل سوخت و ساز را تسهیل می کند به طوری که ورزشکارانی که روزه می گیرند کمتر دچار مشکلات گوارشی و قند خون می شوند.
ورزشکاران می توانند با یک برنامه غذایی غنی، انرژی مورد نیاز را برای انجام فعالیت های ورزشی و حفظ ساختار بدن به دست آورند.

استفاده به موقع و به اندازه از آب از دیگر نکاتی است که باید در طول این ماه به آن توجه کرد. در ماه مبارک رمضان کم آبی می تواند در برخی از موارد به خصوص هنگام ورزش کردن مشکل ساز شود اما با تغییر زمانی در برنامه های ورزش می توان با این مشکل مقابله کرد.ورزشکاران می توانند برنامه ورزشی صبح خود را به عصر و بعد از افطار منتقل کنند و به این ترتیب، احتمال وقوع مشکلات را به حداقل برسانند.به افرادی که امکان تغییر برنامه ورزشی خود را ندارند نیز توصیه می شود که در هنگام سحر و افطار مقدار بسیار زیادی آب بنوشند تا علاوه بر این که این نیاز بدن را برطرف کرده باشند، مقداری آب در بدن ذخیره کنند تا در موقع نیاز و از دست رفتن آب بدن، از آن بهره مند شوند و به این ترتیب احتمال وقوع خطرات ناشی از کم آبی را به حداقل برسانند.

راهکار دیگر هم این است که افراد از مصرف مواد غذایی که باعث از دست رفتن آب بدن از راه ادرار می شود، خودداری کنند. در این بین کافئین یکی از مهم ترین این مواد است که در قهوه و چای زیاد وجود دارد.

ورزشکاران روزه دار پروتئین زیاد مصرف نکنند

مصرف پروتئین زیاد در رژیم غذایی ورزشکاران روزه دار توصیه نمی شود چون سبب تولید مواد زاید در خون وایجاد خستگی هنگام ورزش می شود.

ورزشکاران در ماه رمضان نسبت به افراد عادی نیاز بیشتری به پروتئین، قند و ویتامین ها دارند و ورزش باید حدود 3 ساعت بعد از افطار باشد تا غذای خورده شده، هضم شده باشد.

توصیه می شود که در ماه رمضان تمرینات ورزشی سبک تر باشد چون بدن نمک و آب زیادی در جریان ورزش از دست می دهد. در حالی که فردی بعد از افطار قصد انجام تمرینات ورزشی شدید را دارد بهتر است قبل از شروع ورزش در هنگام افطار از گوشت، زرده تخم مرغ، مرغ و ماهی استفاده کند.

هم چنین مصرف مایعات زیاد از جمله آب میوه ها قبل از فعالیت های ورزشی مناسب است. مصرف خرما، سوپ، سبزیجات و شیر نیز برای افطار ورزشکاران توصیه می شود.

نحوه تغذیه ورزشکاران حرفه ای و غیرحرفه ای در ماه رمضان متفاوت است

استاد تغذیه دانشگاه آزاد مشهد گفت: نحوه تغذیه ورزشکاران حرفه ای و غیرحرفه ای در ماه مبارک رمضان با هم تفاوت دارد.

دکتر «محمدرضا رمضان پور» افزود: در روزهای عادی سال وعده غذایی روزانه 3 وعده است که در روزهای ماه مبارک رمضان به 2 وعده تبدیل می شود که از لحاظ انرژی دریافتی تغییری حاصل نمی شود و تنها از لحاظ کمبود مواد قندی احتمال بروز مشکل در ورزشکاران وجود دارد.

وی در خصوص نیازهای بدن ورزشکار در این ماه اظهار داشت: نیازهای ورزشی که برای بیشتر ورزشکاران وجود دارد بیشتر در مواد قندی و کربوهیدرات هاست که مقدار ذخیره آن ها در بدن محدود است و در مردم عادی که به طور غیرحرفه ای ورزش می کنند، حداکثر میزان ذخیره این مواد 350 گرم است و به دلیل این که مغز انسان تنها مواد قندی مصرف می کند ممکن است ورزشکار با کمبود مواد قندی در بدن مواجه شود.

وی افزود: به همین دلیل امکان دارد کمبود قند در بدن باعث بروز مشکلاتی شود که ورزشکاران روزه دار می توانند با مصرف مواد قندی و کربوهیدرات ها مانند ماکارونی، عسل، سیب زمینی، قند و شیرینی جات در فاصله بین سحر و افطار این کمبود را جبران کنند.

وی خاطرنشان کرد: ورزشکاران که بعد از افطار تمرین می کنند نیز باید پس از تمرین با مصرف مواد قندی از بروز مشکلات در بدن خود جلوگیری کنند.

دکتر «رمضان پور» درباره میزان مصرف مایعات در بدن ورزشکاران در ماه رمضان گفت: در شرایط آب و هوایی معتدل میزان آب مورد نیاز برای بدن غیر ورزشکاران 2/5 لیتر آب است که از این مقدار 35 گرم در بدن ساخته می شود و بقیه آن را باید از مواد مصرفی به بدن وارد کرد.

وی خاطرنشان کرد: ورزشکاران به دلیل فعالیتی که دارند و تعریق زیادی که در بدن آن ها به دلیل تمرین ایجاد می شود، با مصرف یک و نیم تا 2 لیتر آب یا مایعات شیرین به جز چای، مشکلی از این بابت نخواهند داشت.

این استاد دانشگاه افزود: بعد از انجام فعالیت ورزشی علی الخصوص ورزشهای رزمی تا زمانی که تشنه هستیم می توانیم آب یا مایعات بنوشیم ولی مصرف مایعات با غلظت 5 درصد مواد قندی هنگام تمرین و بعد از آن مفیدتر است.رمضان پور اظهار داشت: روزه گرفتن در ماه رمضان هیچ تاثیری در فعالیت ورزشکاران نخواهد داشت و هیچ گونه ضرری برای آن ها ندارد. ورزشکاران با مصرف کافی مواد قندی مشکلی از این بابت نخواهند داشت.

نویسنده: (چوپانی)牧畜 - شنبه ۱٦ آبان ۱۳۸۸

گرم کردن و سرد کردن مساله ای بسیار مهم و تاثیر گذار در ورزش می باشد و در ورزشهای رزمی به دلیل ادغام سرعت و قدرت این مسئله از اهمیت بالاتری برخوردار است . .


ادامه مطلب ...
نویسنده: (چوپانی)牧畜 - سه‌شنبه ۱٢ آبان ۱۳۸۸
fear-of-hook
آیا از ضربه خوردن می ترسید ؟
اگر جواب شما منفی است یا غلو میکنید یا معنی شجاعت را با حماقت اشتباه گرفته اید .

ادامه مطلب ...
نویسنده: (چوپانی)牧畜 - سه‌شنبه ۱٢ آبان ۱۳۸۸

http://ao-denkou-kai.org/front%20copy.jpg

دوستان گرامی :بیشتر مطالبی که مورد دیم ماک در اینترنت هست بصورت سی دی است که باید خریداری کنید . ولی اگر کمی دقت کنید عکسهای موجود در این وبلاگ را میتوانیدبا دقت نگاه کنید تا محل ضربه را یاد بگیرید و بکار برید

مرکزی :

Gall Bladder 4 - on the temple. گال مثانه 4 -- در معبد. Strike with elbow, back-knuckle fist or middle-knuckle fist. اعتصاب با آرنج ، پشت بند انگشت مشت و یا متوسط بند انگشت مشت. Potentially fatal point. به طور بالقوه مهلک نقطه.

Gall Bladder 20 - behind the head on the bottom hollow part. گال مثانه 20 -- در پشت سر در قسمت پایین توخالی. Strike with hammer-fist, palm-heel and etc. Knockout point. اعتصاب با چکش - مشت ، خرما پاشنه و غیره حذفی نقطه.

Stomach 5 - on lower jaw of the mouth. معده 5 -- در فک پایین از دهان. Strike with punch, palm-heel, hammer-fist or forearm. اعتصاب با پانچ ، خرما پاشنه پا ، چکش ، مشت و یا ساعد. Knockout point. حذفی نقطه.

Governor Vessel 26 - right below the nose. فرماندار کشتی 26 -- حق زیر بینی. Strike with palm heel, knuckles and etc. اعتصاب با پاشنه کف ، پنجه و غیره.

Triple Warmer 17 - behind the ear on the bottom hollow part. گرمتر سه گانه 17 -- در پشت گوش در قسمت پایین توخالی. Strike with middle-knuckle fist or thumb. اعتصاب با مشت متوسط بند انگشت یا شست.

The Neck : گردن :

Bladder 10 - half inch below base of skull at the back. مثانه 10 -- اندازه نیم اینچ در زیر قاعده جمجمه در پشت. Strike with knife-hand, hammer-fist, and etc. Knockout point. اعتصاب با چاقو دست ، چکش ، مشت ، و غیره حذفی نقطه.

Large Intestine 18 - on middle-side of the neck. روده بزرگ 18 -- در میان طرف گردن. Strike with knife-hand, hammer-fist or forearm. اعتصاب با چاقو دست ، چکش ، مشت و یا ساعد. Potentially fatal point. به طور بالقوه مهلک نقطه.

The Center Line : خط مرکز :

Conception Vessel 22 - in the notch top of sternum. مفهوم کشتی 22 -- در درجه بالا از جناغ سینه. Strike with fingertips, middle-knuckle fist, knife-hand and etc. Potentially fatal point. اعتصاب با نوک انگشتان ، متوسط بند انگشت مشت ، چاقو دست و غیره به طور بالقوه مهلک نقطه.

Conception Vessel 14 - the solar plexus. مفهوم کشتی 14 -- شبکه خورشیدی است. Strike hard with fist. اعتصاب سخت با مشت. Although one of the better known human pressure points, striking this point is not recommended for Karate women because it requires considerable strength to work. اگر چه یکی از بهتر شناخته نقاط فشار بشر ، این نکته قابل توجه است برای زنان کاراته توصیه نمی شود زیرا این تغییر مستلزم قدرت قابل توجهی به کار کند.

 

USE YOUR KNOWLEDGE OF HUMAN PRESSURE POINTS TO INJURE, KO OR SIMPLY CONTROL AND IMMOBILIZE. استفاده از دانش خود را از نقاط فشار انسان صدمه بزند ، ضربه فنی و یا به سادگی کنترل و جمع کردن. MORE KNOWLEDGE, MORE OPTIONS. آگاهی بیشتر ، گزینه های بیشتر.

The Arms : تسلیحات :

Pericardium 4 - on the middle of forearm anterior. برون شامه دل 4 -- در وسط قدامی ساعد. Strike with any "heavy hand" or "scooping" techniques. اعتصاب با هر "دست سنگین" و یا "scooping" تکنیک. Good setup point. نقطه تنظیم خوب.

Triple Warmer 11 - on slightly above the elbow joint. گرمتر سه گانه 11 -- در کمی بالاتر از مفصل آرنج. Rub with your knuckles or forearm. ماساژ با پنجه یا ساعد. Good control point. نقطه کنترل خوب است.

Triple Warmer 12 - middle of the upper arm on the hollow triceps muscle. گرمتر سه گانه 12 -- وسط بازو عضله سه سر پشت بازو در پوچ شده ام. Strike with knife-hand, hammer-fist, or forearm. اعتصاب با چاقو دست ، چکش ، مشت ، و یا ساعد. Good restrain point. خوب مهار نقطه.

Lung 5 - one inch below crease of elbow. ریه 5 -- یک اینچ زیر از چین آرنج. Strike with any "heavy hand" techniques. اعتصاب با هر "دست سنگین" تکنیک. Good setup point. نقطه تنظیم خوب.


The Legs : پا :

Stomach 34 - about 4 inches above the knee. معده 34 -- اطلاعات مربوط به 4 اینچ بالاتر از زانو. Strike with knee, foot and etc. اعتصاب با زانو ، پا و غیره.

Gall Bladder 31 - on the outer thigh, in the middle between the knee and hip. گال مثانه 31 -- در ران بیرونی ، در وسط بین زانو و باسن. Strike with knee, foot and etc. Good knockdown or paralysis point. اعتصاب با زانو ، پا و مجزا و غیره خوب یا نقطه فلج.

Bladder 54 - on the back of the knee. مثانه 54 -- در پشت زانو است. Strike with heel, ball or side of foot. اعتصاب با پاشنه ، سمت توپ یا پا.

Spleen 10 - just above and to the inside of the knee, on the inner thigh. طحال 10 -- فقط بالا و به داخل زانو ، در ران درونی. Strike with toes, ball or side of foot. اعتصاب با انگشتان پا ، توپ یا طرف پا.

Spleen 11 - on the inner thigh, in the middle between the knee and hip. طحال 11 -- در ران درونی ، در وسط بین زانو و مفصل ران. Strike with toes, ball or side of foot. اعتصاب با انگشتان پا ، توپ یا طرف پا.

This page only focus on fighting techniques using human pressure points, since this website is dedicated to Karate Shotokan kata and Karate bunkai.ادامه مطلب ...
نویسنده: (چوپانی)牧畜 - جمعه ۸ آبان ۱۳۸۸

اکثر افراد به علت نداشتن اطلاعات کافی رشته رزمی نامناسبی انتخاب می‌کنند و به هدفشان نمی‌رسند علت این موضوع گسترش یک سری از ورزش های رزمی خاص بین مردم است


ادامه مطلب ...
نویسنده: (چوپانی)牧畜 - جمعه ۸ آبان ۱۳۸۸

ورزشکاران علاقه ی زیادی به کسب اطلاعاتی در مورد 

 


ادامه مطلب ...
نویسنده: (چوپانی)牧畜 - جمعه ۸ آبان ۱۳۸۸

 برای رساندن ورزشکار به وزن خاص باید از 15 روز قبل از مسابقه، وی را تحت نظر متخصص تغذیه قرار داد و با اصول غذایی، به نحوی که ذخیره غذایی بدن او کم نشود، برای کاهش وزنش برنامه ریزی کرد، زیرا با روش هایی مثل سونا یا مصرف داروهای مدرن راندمان کاری ورزشکار کاهش می یابد؛ برای مثال یک ورزشکار 70 کیلوگرمی، به ازای هر 5/1 کیلو آبی که از دست می دهد، 20 درصد راندمان کاری اش کم می شود.

 


ادامه مطلب ...
نویسنده: (چوپانی)牧畜 - جمعه ۸ آبان ۱۳۸۸

یک ورزشکار حرفه ای تا زمانی که نداند چه باید مصرف کند و چگونه و با چه مواد غذایی کلیه نیازهایش را تأمین کند،


ادامه مطلب ...
نویسنده: (چوپانی)牧畜 - یکشنبه ۳ آبان ۱۳۸۸
نویسنده: (چوپانی)牧畜 - جمعه ۱ آبان ۱۳۸۸

آرتروز شایعترین بیماری مفصلی در انسان به شمار میرود در کشورهای توسعه یافته التهاب مفصل زانو علت ناتوانی طولانی مدت در سالمندان به شمار میرود در یک تحقیق به عمل آمده تنها ۲٪ زنان زیر ۴۵ سال دچار آرتروز هستند ولی میزان شیوع در زنان بالای ۴۵ سال ۳۰٪ بوده است البته در مورد مردان هم صدق میکند. ضربه های شدید و استفاده مکرر از مفاصل نیز از عوامل خطر زای مهمی برای آرتروز محسوب میشوند که میتوان به آرتروز مچ پا. آرنج و حتی انگشتان دست میتوان اشاره کرد عامل چاقی در بدن هم میتواند برای آرتروز زانو هم محسوب میشود. با این وجود تنها درمانی که برای این بیماری مفصلی وجود دارد ورزش کردن است که میتواند آرتروز را درمان کند چون علاوه بر از خشکی مفاصل جلوگیری میکند بلکه به تقویت عضلات اطراف مفاصل نیز کمک میکند همچنین فرد بیمار با انجام تمرینات ورزشی مناسب احساس نشاط و شادابی کرده و انرژی کلی بدن بهبود مییابد که ورزشهایی از قبیل: پیاده روی. دوچرخه سواری. شنا کردن در آب این ورزشها میتواند به تقویت ضربان قلب و ریه و دستگاه تنفسی بدن کمک بسیاری کند.

هدف از درمان آرتروز میتواند:

۱. کاهش درد

۲. حفظ تحرک بدن

۳. کاهش وزن به طور متعادل به تناسب اندام.(البته در مورد افراد چاق هم صدق میکند).

نویسنده: (چوپانی)牧畜 - جمعه ۱ آبان ۱۳۸۸

نون، شکل پیشرفته عصبانیت است.هراس بی جهت مانند ترس است، حالتی که در آن ما حتی فاقد کنترل رفتار و دنیای اطرافمان هستیم.تنفر حالت شرطی بسیار بدی از یک فرد است که در فکر ما به وجود می آید، از تماس با او اجتناب می کنیم و ممکن است بدترین چیزها را برای او آرزو کنیم، شاید حتی امیدوار باشیم که او مصیبتی را تجربه کند. هر سه هیجانی که در اینجا نام برده شد، هرکدام به شکلی است که در اینجا آنها را به طور ساده عصبانیت خواهیم نامید.

هیجانات ثانویه ای در حواس ما وجود دارند که از هیجانات دیگر ناشی می شوند، از قبیل: آسیب دیدن، ترس، گناه، ظلم، یأس و غیره.به طور کلی ما توسط دو باور کنترل می شویم :

1 - ما باور داریم که باید بعضی چیزها را داشته باشیم که دیگران مانع از این شده اند که ما آنها را داشته باشیم. این موارد می تواند چیزهایی مانند: خواب، غذا، پناهگاه، آسودگی فکر، همسر یا اشخاص دیگری که ما به آنها وابسته هستیم باشد.


بعضی از عصبانیت هایی که ما نسبت به دیگران داریم واقعاً یک فرافکنی از احساس عصبانیت نسبت به خودمان است. اگر ما بتوانیم در آن موقعیت ها خودمان را درک کنیم و بپذیریم، ممکن است دیگران را هم درک کنیم و بپذیریم.
2 - ما باور داریم شخصی که ما درباره او احساس عصبانیت داریم مسئول این ماجراست، برای این که ما این گونه درک می کنیم. ما باور داریم که اگر آن فرد نبود، ما بدبخت نبودیم؛ آن مرد یا زن مسئول درد و بدبختی ماست. عصبانیت همچنین می تواند شروعی باشد که دلالت دارد بر تغییر اساسی در یک فرد یا حتی در تمامی یک جامعه. عصبانیت می تواند منبعی از انرژی باشد که صرف تبدیل شدن به سوی اتفاقات غیرعادلانه و منفی اطراف ما می شود. با فهمیدن، شناختن، بیان کردن و شرح دادن بسیاری از نیازهای ابتدایی مان قبل از عصبانیت، می توانیم قدرت و عزت نفس خودمان را به دست آوریم. نیاز ما با عصبانی شدن نسبت به دیگران، برآورده نمی شود. ما می توانیم یاد بگیریم که این انرژی را به طرق غیر خشن اظهار کنیم. تکنیک های گوناگونی برای تخلیه هیجانی این انرژی وجود دارد که به هیچ وجه به طرف دیگران صورت نمی گیرد. همچنین مواردی وجود دارد که ما به منظور گرفتن نتیجه به عنوان این که مسئول هستیم ممکن است نیاز به اظهار عصبانیت داشته باشیم. می توانیم این کار را بدون این که دیگران را فریب دهیم یا به آنها آسیب برسانیم انجام دهیم. تنفر از دیگران براساس ضعف و تا حدودی جبران قابلیت ها است. یک شخص قوی به ندرت متنفر می شود.

ما عصبانیت خودمان را تا اندازه ای تشخیص می دهیم، بیان می کنیم ، راه های غیر مضر ابراز آن را شرح می دهیم، و انرژی آن را در جهت مثبت، به سوی قدرتمند شدن خودمان و تغییر اجتماعی متمرکز می کنیم.


فهرستی از بعضی از علل رایج عصبانیت نسبت به دیگران، می تواند بدین ترتیب باشد :

1 - وقتی دیگران کاری را انجام می دهند که موافق نظر ما نیست .

2 - وقتی دیگران ما را درک نمی کنند.

3 - وقتی دیگران مانع از ارضای نیازهای ما می شوند (یک نیاز می تواند روان شناختی باشد از قبیل نیاز به مورد قبول دیگران قرار گرفتن، مورد احترام دیگران بودن، یا داشتن عزت نفس )

4 - وقتی دیگران به ما احترام نمی گذارند.

5 - وقتی دیگران فکر می کنند که برتر از ما هستند.

6 - وقتی دیگران سعی در کنترل یا سرکوبی ما دارند.

7 - وقتی دیگران ما را مورد انتقاد قرار می دهند.

8 - وقتی به ما دروغ می گویند یا درباره زندگی خصوصی ما صحبت می کنند.

9 - زمانی که دیگران ما را اذیت می کنند یا شخصی بر روی کارهای ما دقیق می شود.

10 - وقتی دیگران مقاصد شر یا انگیزه های پنهانی دارند.

11 - وقتی دیگران منفی نگر هستند، شکایت می کنند، ناله می کنند، انتقاد می کنند.

12 - زمانی که بعضی از افراد فکر می کنند بیشتر از همه می دانند.

13 - وقتی بدون این که بپرسیم به ما اطلاعات می دهند.

14 - وقتی افراد نقش قربانی یا بدبخت را بازی می کنند و می خواهند به آنها توجه شود.

15 - زمانی که دیگران برای مراقبت از خودشان پرستار نمی گیرند یا محموله و بار خودشان را حمل نمی کنند.

16 - وقتی افراد زیاد اشتباه می کنند.

17 - زمانی که افراد به قولشان یا قرار ملاقات توجه نمی کنند.

18 - وقتی دیگران ضعیف و وابسته هستند.

19 - هر وقت سایرین خودپسندانه عمل می کنند و نسبت به نیازهای ما بی اعتنایی می کنند.

20 - هنگامی که دیگران از ما یا سایرین استفاده می کنند.

21 - وقتی دیگران سرد و غیر حساس هستند.

22 - زمانی که افراد نسبت به دنیای اطرافشان یا تعهدات خود احساس مسئولیت نمی کنند.

23 - وقتی دیگران تنبلی می کنند.

24 - زمانی که نیازهای ما را نادیده می گیرند.

25 - وقتی دیگران ما را نادیده می گیرند و سایر دلایل دیگر.


جالب توجه خواهد بود که در برابر رفتار کردن طبق این موارد از اول تا آخر در این فهرست کلمه «من» را جایگزین کلمه «دیگران» نماییم.

وقتی ما از دست خودمان عصبانی هستیم می توانیم برای خاتمه دادن به آن، تغییرات مشابهی را در عبارتمان ایجاد کنیم. این تجربه ممکن است فاش کند که بعضی از عصبانیت هایی که ما نسبت به دیگران داریم واقعاً یک فرافکنی از احساس عصبانیت نسبت به خودمان است. اگر ما بتوانیم در آن موقعیت ها خودمان را درک کنیم و بپذیریم، ممکن است دیگران را هم درک کنیم و بپذیریم.اعمال مثبتی را که پیش از عصبانیت یا تنفر می توانیم انجام دهیم عبارت اند از :

1 - آیا ما می توانیم شخص دیگری بشویم؟ ویژگی های منفی و ضعف ها را بشناسیم. همه ما عیوبی داریم و لحظاتی وجود دارد که ما به دیگران احترام نمی گذاریم و آنها را دوست نداریم.

2 - اگر ما اعتقاد داشته باشیم که اتفاقات تصادفاً رخ می دهند و این که آنچه را در هر لحظه برای روند ترقی خود نیاز داریم به درستی در زندگی معین کنیم، قادر خواهیم بود مسئولیت آنچه را که اتفاق می افتد بر عهده بگیریم و دیگران را مقصر ندانیم.


عصبانیت می تواند منبعی از انرژی باشد که صرف تبدیل شدن به سوی اتفاقات غیرعادلانه و منفی اطراف ما می شود. با فهمیدن، شناختن، بیان کردن و شرح دادن بسیاری از نیازهای ابتدایی مان قبل از عصبانیت، می توانیم قدرت و عزت نفس خودمان را به دست آوریم. نیاز ما با عصبانی شدن نسبت به دیگران، برآورده نمی شود. ما می توانیم یاد بگیریم که این انرژی را به طرق غیر خشن اظهار کنیم.
3 - ما نیاز به درک این مطلب داریم که تنها خالق حقیقت خودمان هستیم و این که مجذوب زندگی هستیم و دیگران با آنچه که ما در درون خودمان احساس و فکر می کنیم و با آنچه ما یاد می گیریم هیچ شباهتی ندارند.

4 - ما می توانیم انرژی خود را به سوی تغییر دادن یا خنثی کردن آنچه که ما را عصبانی می سازد هدایت کنیم.

5 - ما می توانیم ویژگی های منفی و ضعف هایمان را بشناسیم و بفهمیم و بنابراین درک بهتری از دیگران داشته باشیم.

6 - ما می توانیم بخشیدن را یاد بگیریم و دیگران و خودمان را به صورتی که هستیم دوست داشته باشیم.

عصبانیت و راه حل آن مترجم : مصطفی شبیری

نویسنده: (چوپانی)牧畜 - جمعه ۱ آبان ۱۳۸۸

 


ساق پا معمولاً آرام و بدون ناراحتی است، ولی درد آن بسیار گرفتارکننده است.


ادامه مطلب ...
(چوپانی)牧畜
چوپانی هستم.30سال رزمی کار میکنم. دان6 کیک بوکسینگ.دان4کاراته.دان2تکواندو. مسئول سوپرکیک بوکسینگ استان تهران
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :


Google


در كل اينترنت
در اين سايت

آموزش وبلاگ نويسي

.

مركز برترين كدهاي جاوا فارسي

Main